Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno veikt atklāto valdības sēžu audioierakstus

Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Valsts kancelejas sagatavotais noteikumu projekts «Ministru kabineta (MK) Kārtības rullis», kas cita starpā paredz, ka tiks veikti atklāto valdības sēžu audioieraksti.

Jaunajā Kārtības ruļļa projektā saglabāts iepriekšējais lēmumu pieņemšanas mehānisms un dokumenta struktūra. Izmaiņas vērstas uz jaunajā MK iekārtas likumā paredzēto jaunumu ieviešanu un procedūru vienkāršošanu, portālu «Apollo» informēja MK. 

Projektā ir ietverta jauna nodaļa par kārtību, kādā Ministru prezidents kontrolē Deklarācijas par Ministru kabineta iecerēto darbību rīcības plāna tā īstenošanai izpildi un lietu pārņemšanas kārtība.

Atbilstoši likuma deleģējumam paredzēts noteikt, ka tiks veikts MK sēdes atklātās daļas audioieraksts. To, ja nepieciešams, paredzēts izmantot MK sēdes protokollēmuma projekta precizēšanai, iebildumu par protokollēmumu pamatotības izvērtēšanai, kā arī pieņemto lēmumu argumentācijas noskaidrošanai.

Projektā arī paredzēts noteikt: ja par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto projektu ir noteikta sabiedriskās apspriešanas nepieciešamība, Valsts kanceleja ievieto attiecīgu paziņojumu MK interneta mājaslapā, norādot veidu un termiņu, kādā sabiedriskā apspriešana tiek organizēta. Sabiedrisko apspriešanu atbildīgā ministrija rīko saskaņā ar kārtību, kāda noteikta plānošanas dokumentu projektu sabiedriskajai apspriešanai normatīvajos aktos par sabiedrības līdzdalības kārtību attīstības plānošanā.

Tāpat Kārtības ruļļa projektā vienkāršota tiesību aktu projektu saskaņošanas kārtība, paredzot daudz plašākas iespējas elektroniskai dokumentu apritei.

MK Kārtības ruļļa projektā ir precizēta debašu kārtība valdības sēdē, arī kārtība, kādā uz MK sēdi uzaicinātās personas piesakāmas un kādā tās tiek uzaicinātas izteikties un uzturas sēžu zālē.

Lai virzītu izskatīšanai dažādus MK tiesību akta projektus, līdz šim dokumentu iesniedzēji aizpildīja anotācijas vai paskaidrojuma rakstus, kuros sniedza to ietekmes vērtējumu. Jaunajā projektā paredzēts atteikties no paskaidrojuma rakstiem, taču pilnā apjomā anotācija būs jāaizpilda likumprojektiem. Pārējiem tiesību aktu projektiem jāaizpilda vismaz anotācijas pirmā sadaļa (kāpēc normatīvais akts ir nepieciešams) un trešā sadaļa (ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem), bet citas sadaļas aizpildāmas atkarībā no projekta paredzamās ietekmes jomas.

Izsludinot tiesību aktu projektu Valsts sekretāru sanāksmē, balsstiesīgie dalībnieki un citas institūcijas (arī nevalstiskās organizācijas) varēs pieprasīt papildināt ar citām anotācijas sadaļām, kā arī pieprasīt sabiedrisko apspriešanu.