Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Likvidēs «lokomotīvju» principu vēlēšanu sistēmā

Saeimas vēlēšanās vienu un to pašu deputāta amata kandidātu varēs pieteikt tikai viena nosaukuma kandidātu sarakstā un vienā vēlēšanu apgabalā, šādu «Jaunā laika» (JL) Saeimas frakcijas priekšlikumu grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā atbalstīja parlaments.

Šo JL priekšlikumu ceturtdien debatēs apšaubīja vairāki deputāti, tomēr balsojumā pret to izteicās tikai 11 «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) un «Saskaņas centra» deputāti.

Pieņemot grozījumus, nākamajās Saeimas vēlēšanās būs tiesības balsot arī personām, kuras izcieš sodu brīvības atņemšanas vietās. Tiesības vēlēt būs liegtas tikai personām, kuras likumā paredzētajā kārtībā atzītas par rīcībnespējīgām.

Saeima neatbalstīja apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK frakcijas priekšlikumu aizliegt Saeimas vēlēšanām pieteikt kandidātus, kuri neprot valsts valodu tādā apjomā, kāds vajadzīgs profesionālo pienākumu veikšanai.

Netika atbalstīti arī kreisās opozīcijas priekšlikumi svītrot no likuma aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās bijušajiem čekistiem, personām, kuras turpināja darboties Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra un bija citu pretvalstisku organizāciju biedri, kā darbība Latvijā ir aizliegta ar likumu.

LETA jau ziņoja, ka prasība izslēgt Saeimas vēlēšanu likumā tā dēvēto «lokomotīvju» principu ir viena no Valsts prezidenta Valda Zatlera izvirzītajām prasībām parlamentam.