Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lieljuksis noraida baumas par amatalgas samazināšanu policistiem

Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis noraida izskanējušās baumas, ka šogad policistiem varētu tikt samazinātas arī amatalgas.

Šādu policijas šefa komentāru aģentūrai LETA pauda Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas priekšniece Sintija Virse. Viņa arī informēja, ka policijā patlaban ir apturēta uzņemšana dienestā, tomēr, ja kāda amata vieta atbrīvosies, tad «kāds vērtīgs darbinieks var tikt arī pieņemts».

Patlaban arī Lieljuksis noraida baumas, ka finanšu līdzekļu trūkuma dēļ no darba policijā šogad varētu atlaist vēl dažus simtus darbinieku.

Policijas vadība norādīja, ka šogad policijā jātur gandrīz 100 brīvas štata vietas, lai saskaņā ar vienošanos darbu varētu nodrošināt tiem absolventiem, kas šogad beigs Valsts policijas koledžu un Latvijas Policijas akadēmiju. Dati liecina, ka koledžu šogad pabeigs 60 jaunie policisti, bet akadēmiju — 30. Šis būs pēdējais gads, kad policijā tiks turētas brīvas štata vietas.

Kā novēroja aģentūra LETA, Valsts policijas mājaslapā sadaļā «Brīvās vakances» patlaban ir norādīti vien daži brīvi amati, lai gan pirms pāris mēnešiem šis brīvo vakanču saraksts bija ļoti garš.

Kā ziņots, policisti pauž satraukumu par pagaidām neoficiāli saņemto informāciju, ka līdz šim Iekšlietu ministrijas panāktā vienošanās par atalgojuma samazināšanu 2009. gadā 15% robežās, kas ir 30–70 latu no uzturdevas, netiks ievērota.

Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) prezidents Agris Sūna aģentūrai LETA atklāja, ka patlaban visticamākais variants esot, ka katram policistam būs jāzaudē 70 lati no uzturnaudas, kā arī vēl 15% no amatalgas, kas mēnesī ir aptuveni vēl 65 lati.

Tāpat policisti šogad nesaņems atvaļinājuma pabalstu, kas mēnesī vidēji veido 35 latu summu, kā arī netiks maksātas piemaksas, kas ir vidēji 15 latu mēnesī. Līdz ar to ikviena policista šā gada mēneša ienākumi varētu samazināties aptuveni par 185 latiem.