Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par 15% samazinās Saeimas deputātu amatalgas

Saeima taupības nolūkos paredzējusi par 15% samazināt deputātu amatalgas, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Šodien Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē tika nolemts, ka taupības nolūkos tiks izdarīti grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas paredz deputātu amatalgas samazināšanu par 15%.

Līdz šim Saeimas kārtības rullis noteica, ka deputāta pamatalga piesaistāma Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) oficiālajā statistikas paziņojumā publicētajam valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēram, kam piemēro koeficientu 3,2. Pārrēķināto amata algu sāka izmaksāt ar kārtējā gada 1.aprīli.

Kā informē Saeimas Preses dienestā, šodien nolemts, ka turpmāk katra pastāvīgā Saeimas komisija var veidot ne vairāk kā divas apakškomisijas, turklāt katrs deputāts var būt ne vairāk kā divu Saeimas apakškomisiju loceklis.

Tāpat Saeimas Prezidijs noteiks ierobežojumus, paredzot 2009.gadā par 10% samazināt komandējumu izdevumus, kā arī Saeimas darbiniekiem neizmaksāt prēmijas un naudas balvas.

Saeimas darbiniekiem neizmaksās arī atvaļinājuma pabalstus par 2009.gadu.