Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plēpis atkal kritis alkohola gūstā

Šķiet, pavisam nesen latvju sabiedrība ar žēlumu uzklausīja bēdu stāstu par visu cienītā aktiera Rūdolfa Plēpja slīgšanu alkoholismā, bet pēc tam vai ar aizturētu elpu sekoja līdzi viņa izkļūšanai no dziļās bedres, un tas tika sveikts ar aplausiem. Izrādās, ka Plēpja apskaidrība bijusi mānīga, un ik pa laikam viņš atkal krīt zaļā pūķa skavās.

Pēc «VZ» rīcībā esošās informācijas, dzeršanas dēļ teju nedēļu Rūdolfs Plēpis nav bijis spējīgs nospēlēt savas lomas uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves, un viņu nācies aizvietot citiem aktieriem, piemēram, Zigurdam Neimanim. Lai plostu pārtrauktu, vajadzējis gulties detoksikācijai jeb, kā tautā pieņemts teikt, doties uz atkačku. No slimnīcas Plēpis ticis ārā ceturtdien.

«VZ» trešdien telefoniski sazinoties ar aktieri, Rūdolfs Plēpis izklausījās balsī vārgs, bet viņam apkārt valdīja ārstniecības iestādēm raksturīgais klusums. Uz jautājumu par veselību, aktieris teica, ka patlaban jūtoties ļoti labi, taču, tiklīdz tika skarta alkohola tēma, Plēpis neslēpa dusmas un atcirta, ka viņu neinteresē intervijas pa telefonu, jo tā esot augstākā mērā nepieklājība.

Par Rūdolfa Plēpja nedienām ar grādīgajiem dzērieniem viņa amata brāļi informācijas sniegšanā bija visai skopi. Dominēja trīs atbilžu versijas, no kurām pirmo jau varētu dēvēt par kaut ko līdzīgu meliem. Proti, vismaz Normunds Laizāns, Voldemārs Šoriņš un Kaspars Zvīgulis «VZ» teica, ka viss esot labākajā kārtībā un Plēpis noteiktajās dienās bijis savā vietā — uz skatuves. Dīvaini, jo minētā trijotne spēlēja tajā pašā izrādē, kurā Neimanis aizvietoja savu kolēģi...

Otrs atbilžu variants veidoja vārdu kombināciju, ka Plēpis ir slims, taču netika konkretizēts slimības iemesls. Versijas autori bija, piemēram, Gunta Virkava un Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vasiļjeva. Iepriekšējā reizē Rūdolfa Plēpja klupienus zem alkoholiskās dziras nastas publiskoja viņa sieva un meitas. «VZ» sazinājās ar aktiera meitu Viktoriju Plēpi, taču viņa laipni atteica, ka nevēlas par šo tēmu vairāk runāt: «Viss ir pateikts, un tur vairs nav ko iedziļināties.»

Taču bija arī trešais atbilžu variants, tikai to autori kategoriski pieprasīja anonimitāti. No dažām aktierim tuvu stāvošām personām «VZ» uzzināja, ka Rūdolfs Plēpis tik tiešām esot slimnīcā, taču bēdīgākais esot fakts, ka aktierim dzeršanas periodi paliekot aizvien biežāki un garāki. Dzeršanas «repertuārs» Plēpim nemainoties: pazūdot uz kādām divām dienām, tad kāds viņu kaut kur atrod, un tad viņš, protams, tiek transportēts uz kādu slimnīcu — šoreiz tā bijusi Rīgā, kur aktieris attiecīgi tiek izskalots un jau nākamajā dienā teorētiski ir it kā darbspējīgs.

Ņemot vērā, ka patlaban Plēpim teātrī jāspēlē četrās izrādēs, kurās aktieri dublē Zigurds Neimanis vai Uldis Dumpis, vismaz līdz pavasarim skatītājiem Plēpi laikam neredzēt, atzina teātra cilvēki. Plēpja dzeršanas tūre likusi Nacionālā teātra vadībai veikt izmaiņas, proti, līdz pavasarim aktieris noņemts no visām izrādēm. 5. februārī Nacionālajā teātrī būs režisora Viestura Kairiša jauniestudējuma «Hipnotiskais brauciens» pirmizrāde, kurā vienu no lomām spēlē Plēpis, taču tiek uzsvērts — «Rūdolfs Plēpis vai Ģirts Jakovļevs» (pārējiem aktieriem dublieri nav minēti), un ir skaidrs, ka pavasara sezonā Jakovļevam loma ir nodrošināta. Iespējams, ka teātra režisori, izvēloties Plēpi, jau laikus rēķinās ar viņa problēmām, jo gandrīz visām izrādēm aktierim kā dublieris uzreiz tiek pievienots kāds amata brālis.

Pēc iepriekšējā sava publiskotā plosta, kas bija pirms trim gadiem, kādā intervijā «Neatkarīgajai Rīta Avīzei» Rūdolfs Plēpis atklāja: «Iedzēru tad, kad biju saaukstējies, un iesnas pārgāja. Dzēru arī, lai noņemtu kuņģa sāpes. Jo ir sāpējis līdz ģībonim. Izrādījās — tas hroniskā gastrīta dēļ. Bet tā vietā, lai ārstētos, man ērtāk šķita ieskriet kādā kafejnīcā un izdzert simt gramus. Jo uz mirkli palīdzēja — sāpes pārgāja.» Izskatās, ka aktierim drīzāk ir dvēseles sāpes, ja jau dzeršana turpinās.