Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistus aicina fiksēt valsts amatpersonu pārkāpumus

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) aicina visus policistus stingri ievērot visus Latvijas likumus, kā arī pārraudzīt, vai tos nepārkāpj valsts un pašvaldību amatpersonas, un par pārkāpumiem ziņot, portālu «Apollo» informēja arodbiedrībā.

Arodbiedrība aicina policistus pašus stingri ievērot instrukcijas, cirkulārus, noteikumus un pavēles, ko izdevusi Valsts policijas, Iekšlietu ministrijas vadība. Nepieļaut virsstundu darbu. Darba grafikus aizpildīt precīzi pēc reāli nostrādātā laika.

Tāpat likumsargi tiek aicināti nepirkt kancelejas preces un citas dienesta veikšanai vajadzīgās mantas no saviem līdzekļiem, precīzi ievērot darba drošības noteikumus, par nelaimes gadījumiem dienesta laikā nekavējoties informēt arodbiedrību.

Robežsardzes darbinieki aicināti informēt arodbiedrību par visām tām valsts amatpersonām, ierēdņiem un palīgiem, kuri izbrauc no Latvijas. Bet ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus arodbiedrība lūdz rūpīgi pārbaudīt ugunsdrošības noteikumus uzņēmumos, kuri pieder amatpersonām. Īpaša uzmanība, pēc NPA domām, būtu jāpievērš celtniecības un remontu darbiem, ko veic augstāk minētas amatpersonas, nepieļaujot iespējas kaut minimāli pārkāpt noteikumus, neiziet ne uz kādu kompromisu.

Savukārt ceļu policistiem NPA lūdz iesaistīties amatpersonu pārkāpumu konstatēšanā un fiksēšanā, protokolu noformēšanā. Īpašu uzmanību vērst uz gadījumiem, kad tiek izmantots dienesta transports, kā arī kad izmanto personīgo transportu.

NPA pieļauj iespēju, ka var sekot minēto amatpersonu centieni iespaidot policijas un citus darbiniekus, izmantojot savus sakarus un dienesta stāvokli. Par šādiem gadījumiem nekavējoties būtu nepieciešams informēt arodbiedrību un visus masu saziņas līdzekļus, starptautisko sabiedrību.