Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zaķis par Godmani: pārspēlējies, nekontrolē situāciju

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis uzskata: ja notiktu diskusijas par plašāku valdību, tās vadītājs noteikti nedrīkstētu būt Ivars Godmanis (LPP/LC). To viņš teicis intervijā laikrakstam «Diena».

Viņš gan arī norādījis, ka diskutēt par plašāku valdību pašlaik ir bezjēdzīgi, jo ir arī parādījusies iespēja atlaist Saeimu. «Tajā brīdī, kad paveras iespēja realizēt labāko plānu, mēs uzskatām, ka esošās koalīcijas paplašināšana ir pilnīgi bezjēdzīga. Ja nu rodas iespēja diskutēt par kādu plašāku valdību, tad vispirms jāskatās, kas būs premjers, — nekādā gadījumā Ivars Godmanis. Par to, kas ir dalībnieki, manuprāt, ir sekundārs jautājums,» stāstījis Zaķis.

Jautāts, vai, viņaprāt, valdošās koalīcijas partiju Saeimas frakcijas atbalstīs izmaiņas vēlēšanu likumos un Satversmē, kas tām nāks par sliktu, Zaķis atbildējis: «Cerība mirst pēdējā. Ir tikai viens iemesls, kāpēc es ceru, ka tā varētu notikt, un šis iemesls ir tas, ka Godmanis ir nedaudz pārkombinējies vai pārspēlējies. Godmanis savu koalīcijas partneru ietekmēšanai ir izvēlējies biedēšanas metodi. Viņš pats nespēj saviem koalīcijas partneriem uzspiest to, ko ir izdomājis. Viņš nespēj vienoties, un, lai panāktu kaut kādu rezultātu, viņš biedē tautu, un tauta spiež uz politiķiem. Šis varētu būt vienīgais iemesls, kāpēc ir izredzes sagaidīt kaut kādas izmaiņas Satversmē un vēlēšanu likumā, jo tauta šobrīd ļoti spiež. Ja tāds spiediens turpināsies, tādas izmaiņas varētu notikt.»

JL frakcijas vadītājs arī norādīja, ka premjers nekontrolē situāciju valstī. «Pagājušā gada nogalē, kad plenārsēdē runājām par banku krīzi un pašās beigās es Godmanim uzdevu jautājumu: vai jūs šobrīd kontrolējat situāciju valstī, viņš nedomājot iznāca tribīnē un teica: jā. Ko mēs redzam valstī šobrīd? Lido ķieģeļi Saeimas logos, zemnieki brauc uz Rīgu ar traktoriem... Nu, nekontrolē Godmanis šobrīd situāciju valstī, un to ļoti labi saprot arī koalīcijas partneri.»