Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks nodrošināta kā līdz šim

Ministru kabineta otrdienas sēdē apstiprināts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP) nolikums, kas paredz vienota dienesta izveidi ar 1. februāri. Veselības ministrija norāda, ka ar februāri darbu sāks pārvaldes iestāde, kura nodarbosies ar tālāku vienotā dienesta izveidi, risinot sarunas ar pašvaldībām par NMP institūciju pārņemšanu, portālam «Apollo» pavēstīja Veselības ministrijā.

Tiek plānots, ka kopumā iestādes izveide tiks pabeigta 2010. gadā. Iedzīvotājiem, kuriem būs vajadzīga neatliekamā medicīniskā palīdzība, tās saņemšanā nekas nemainīsies.

NMP dienesta izveide notiks pakāpeniski, attiecīgi izvērtējot katru konkrēto situāciju un pievienojot NMP pakalpojumu sniedzējus dažādās Latvijas teritorijās. Vienotā dienesta izveidē apvienos 39 līdzšinējās pašvaldību NMP dienestus, kuri pārsvarā patlaban strādā kā lokālo un reģionālo daudzprofila slimnīcu struktūrvienības.

Jau ziņots, ka jaunā dienesta pamatstruktūru veidos vadības centrs un pieci reģionālie vadības un dispečercentri. Katrs reģionālais vadības un dispečercentrs vadīs lielāku NMP brigāžu skaitu ievērojami plašākā teritorijā. To darbība, salīdzinot ar pašreizējiem dispečerdienestiem, tiks organizēta pēc principa — pie pacienta brauc tuvākā brigāde. Tas ļaus paaugstināt neatliekamās palīdzības sniegšanas efektivitāti, jo brigāde notikuma vietā ieradīsies ātrāk.

Šādas pārmaiņas vajadzīgas, lai valstī pēc vienotiem principiem attīstītu neatliekamās palīdzības dienesta darbu, labāk plānotu tehniskā nodrošinājuma un cilvēkresursu attīstību, arī risinot darbinieku sociālā nodrošinājuma jautājumu. Jāpiebilst, ka līdzīgi kā centralizētas valsts iestādes jau strādā Valsts policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Valdības slepenais lēmums apdraud dzīvību