Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns uzdos izbeigt Rīgas koncertzāles projektēšanas līgumu

Kultūras ministra pienākumu izpildītājs, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) uzdos nodrošināt valsts aģentūras «Jaunie «Trīs brāļi»» un SIA «AB. SZK» noslēgtā līguma par Rīgas akustiskās koncertzāles projektēšanu izbeigšanu, ievērojot visus tiesiskos un finanšu aspektus. Par to portālu «Apollo» informēja Zalāna preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Ministrs uzdevis Kultūras ministrijas atbildīgajām amatpersonām nākamnedēļ tikties ar SIA «AB. SZK» pārstāvjiem, lai vienotos par 2008. gada 30. decembrī noslēgtā līguma par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi izbeigšanu.

«Laikā, kad nav skaidrs koncertzāles būvniecības projekta finansēšanas grafiks un sabiedrībā, tai skaitā politiķu vidū, nav viennozīmīga atbalsta projekta īstenošanai, uzskatu, ka nebūtu lietderīgi turpināt tērēt valsts līdzekļus būvprojekta izstrādei,» uzsver ministrs Zalāns.

Vienlaikus ministrs akcentē, ka atbalsta nepieciešamību būvēt mūsdienīgu koncertzāli Rīgā. «Nav normāli, ka Latvijā nav koncertzāles, kur mūsdienu prasībām atbilstošā akustikā simfoniskā orķestra koncertus varētu sniegt pasaulslaveni diriģenti un mūziķi,» norāda politiķis.

Zalāns arī atbalsta starptautiskās žūrijas izvēli par labu arhitektu biroja «Sīlis, Zābers un Kļava» projektam un uzskata, ka tas būs jāīsteno tad, kad Latvijā atsāksies ekonomiskā augšupeja.

Lai gan Kultūras ministrija jau vairākus gadus ir skaidrojusi koncertzāles nepieciešamību, Zalāns atzīst, ka būtu vēl jārīko diskusijas sabiedrībā, ar mūziķiem un mūzikas dzīves organizētājiem, tāpat būtu jāsaņem profesionālu būvniecības organizāciju atzinums par Rīgas koncertzāles projektēšanu un salīdzinājums ar līdzīgu objektu izmaksām citur pasaulē. Varētu arī apsvērt profesionālās mūzikas vides cilvēku daudz ciešāku iesaistīšanu koncertzāles projekta virzīšanā.

Paralēli skaidrojošajam darbam svarīgi ir politiķiem panākt vienošanos par koncertzāles būvniecības finansēšanas avotiem un grafiku, norāda ministrs. «Tikai tad, kad būs sabiedrības atbalsts koncertzāles būvniecībai un panākta vienošanās par finanšu jautājumiem, mēs varēsim virzīties uz priekšu tālāk un īstenot Latvijas kultūras dzīvei nozīmīgo projektu,» uzver Zalāns.