Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slepenais dienests atļauj Obamam paturēt savu viedtelefonu

ASV prezidents Baraks Obama atguvis savu viedtelefonu «BlackBerry», kas aprīkots ar īpašu drošības sistēmu.

Obama aktīvi izmantoja ierīci vēlēšanu kampaņas laikā, taču, stājoties prezidenta amatā, viņam drošības apsvērumu dēļ draudēja šķiršanās no iemīļotā «BlackBerry».

Pats Obama pagājušajā nedēļā žurnālistiem pavēstīja, ka sarunās ar Slepeno dienestu viņš izcīnījis sev tiesības paturēt ierīci.

Galu galā jaunais prezidents ar Slepeno dienestu vienojies par kompromisu, kas ļauj Obamam paturēt savu «BlackBerry» pēc tā papildināšanas ar drošības sistēmām.

ASV plašsaziņas līdzekļi raksta, ka Obamas ierīce aprīkota ar superdrošu kodēšanas sistēmu, lai neļautu prezidenta privātajā komunikācijā ielūkoties ārvalstu izlūkdienestiem un neļautu izsekot ierīces, līdz ar to arī ASV prezidenta atrašanās vietu.

«Prezidents ir atguvis savu «BlackBerry», kas ļaus viņam saglabāt kontaktus ar augstāko personālu un dažiem personīgajiem draugiem,» pavēstīja Baltā nama pārstāvis Roberts Gibs. «Tas ir neliels skaits cilvēku. Ierīces drošība ir pastiprināta, lai nodrošinātu viņa spējas komunicēt un darīt to aizsargātā veidā.»

Gibs apstiprināja, ka visas prezidenta nosūtītās un saņemtās e-pasta vēstules tiks uzglabātas saskaņā ar 1978. gadā pēc Votergeitas skandāla pieņemto Prezidenta dokumentācijas likumu, kas liek uzglabāt visu Baltā nama komunikāciju.