Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns: sabiedrības viedokli nevajag glorificēt

Diskusijā Jelgavā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) klāstījis, ka politiķiem sabiedrības viedoklī nepieciešams ieklausīties, taču to nekādā gadījumā nedrīkst glorificēt un tā iespaidā darboties nesakarīgā režīmā.

Piektdien notika jau trešā portāla un žurnāla «Jelgavniekiem.lv» un biedrības «Academia» rīkotā diskusija. Par tēmu «Reformas valsts pārvaldē» uzņēmēji, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji diskutēja ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgaru Zalānu.

Tomēr ministrs atzina, ka pašlaik liela problēma ir tā, ka ierēdņi un valdības pārstāvji neprot ieklausīties iedzīvotāju teiktajā, savukārt politiskā reforma tiecas būt vairāk formāla, nevis vērsta uz attīstību.

Runājot par valsts pārvaldes reorganizāciju, ministrs norādīja uz nepieciešamu saglabāt valsts attīstībai vajadzīgās organizācijas.

«Reorganizējot uzblīdušo valsts pārvaldes aparātu, jākoncentrējas nevis uz likvidēto ministru un aģentūru skaitu, bet gan uz to, lai tiktu samazināts kontrolējošo un uzņēmējdarbību bremzējošo organizāciju skaits. Nedrīkst samazināt tās organizācijas, kas uzņēmējam palīdz, kā arī veicina jaunas darba vietas un darba iespējas,» uzskata  Zalāns.

«Ne jau ministriju skaits, bet gan to funkcijas noteiks to, vai šī valsts attīstīsies. Svarīgi nepazaudēt politisko atbildību un vienlaikus saprast, ka ne jau ministrijās, bet aģentūrās un dienestos ir tā lielākā birokrātija,» sacīja Zalāns.

Uzņēmēji diskusijas laikā vairākkārt norādīja uz nospiedošo kontrolējošo institūciju pārsvaru pār konsultatīvajām, kā arī akcentēja valsts iestāžu milzīgo birokrātiju, kā arī to lēno darbu. Ministrs apliecināja, ka izprot uzņēmēju nostāju, un kā kopējo mērķi uzsvēra birokrātisko un kontrolējošo institūciju samazināšanu, vienlaikus palielinot to institūciju skaitu, kas varētu palielināt valsts ieņēmumus.

Uzsverot, ka reformas mērķim būtu jābūt līdzekļu ietaupījumam, nevis resursu nemitīgi pārdalei, diskusijas dalībnieki aicināja politiķus būt drosmīgākiem un atklātākiem.