Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP: koalīcija ir rīcībnespējīga

Esošā valdošā koalīcija vairs nav rīcībspējīga un tās tālākai pastāvēšanai nav jēgas, šovakar secinājusi Tautas partijas (TP) valde.

Kā aģentūrai LETA izteicās TP priekšsēdētājs Mareks Segliņš, atsevišķi koalīcijas partneri jau «dzīvo ārkārtas Saeimas vēlēšanu gaidās» un «rīkojas klaji populistiski», tādēļ, pat ja līdz ārkārtas Saeimas vēlēšanām ir palikuši tikai daži mēneši, ir jāizveido rīcībspējīga un politiski atbildīga valdība.

Segliņš uzsvēra, ka esošo premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC) TP uzskata par atbildīgu politiķi, kurš domā par valsti un kuram nepiemīt populisms. «Mūsu prioritāte ir Saeimas ārkārtas vēlēšanas, taču laikā līdz tam ir jārīkojas politiski atbildīgi,» uzsvēra politiķis.

Vaicāts, vai TP nākamās nedēļas balsojumā atbalstīs Godmaņa valdības demisiju, Segliņš tieši neatbildēja, sakot, ka partija rīkosies «soli pa solim».

Tāpat Segliņš nevēlējās konkretizēt, ar kuriem koalīcijas partneriem TP vairs nevēlas turpināt sadarbību.

TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis aģentūrai LETA atzina, ka TP valdes sēdē šodien apspriesta iespējamā darba turpināšanu esošajā koalīcijas sastāvā. «Šobrīd ir lielas šaubas par TP iespēju strādāt tālāk valdībā bez jebkādām izmaiņām,» atzina Kučinskis.

«Valdes sēdē secinājām - arī cilvēki reģionos prasa valdības rīcības plānu, nevis kaut kur premjera galvā, bet lai tas būtu apstiprināts,» norādīja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

«Ja šobrīd jau sākam sarunas ar ultimātiem, tas ir strupceļš,» Kučinskis komentēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izteikto ultimātu, piekāpties lauksaimniekiem, jeb pretējā gadījumā ZZS atstāšot koalīciju.

«TP abām rokām atbalsta to, ka ir vajadzīgs izstrādāt programmu, kā atbalstīt lauksaimniekus, bet ar vienu lielu piebildi - tai skaitā kopā ar citiem uzņēmējiem, kopā ar rīcības programmu, kas valdībai būtu jāizstrādā tautsaimniecības izaugsmei un ne uz citu nozaru rēķina,» skaidro Kučinskis, atgādinot, ka trūkst finansējuma arī veselībai, policistu algām un citām nozarēm.

Kučinskis uzskata, ka Zemkopības ministrija (ZM) nav izsmēlusi ne savus iekšējos finansiālos, ne intelektuālos resursus, kur vispirms vajadzētu meklēt atbalstu lauksaimniekiem. TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs uzskata, ka «šajā gadījumā zemkopības ministrs Mārtiņš Roze ir darbojies kā zemnieku arodbiedrības priekšsēdētājs, nevis ministrs».

Arī Kučinskis apgalvoja, ka TP šobrīd nedomājot par jaunu partneru piesaisti esošajai koalīcijai vai pilnīgi jaunas valdības izveidi. «TP valdes lēmums par izstāšanos no koalīcijas šodien nav pieņemts, par to tiks lemts pirmdien, 2.februārī, valdes sēdē,» informēja Kučinskis.

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) nav informēts par iespējamām nesaskaņām valdību veidojošo koalīcijas partiju starpā un par TP motivāciju, paziņojot par viņa vadītās valdības iespējamo drīzo galu, aģentūrai LETA sacīja Godmaņa preses sekretārs Edgars Vaikulis, vakara gaitā solot plašākus komentārus.