Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ījabs: TP ir plāns, ko darīt pēc valdības gāšanas

Tautas partijai (TP) ir rezerves plāns, ko darīt pēc Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības gāšanas, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs Ivars Ījabs.

«Kad no TP izskan šāds viedoklis [par valdības gāšanu], tas rada priekšstatu, ka viņiem padomā ir kāds variants «B», kas varētu notikt, ja Godmaņa valdība patiešām krīt,» teica Ījabs.

Acīmredzot TP ir risinājums nākamajai valdībai, kā arī ir padomā nākamais premjerministra amata kandidāts, domā eksperts.

Ījaba skatījumā, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pasniegšana kā koalīcijas sagrāvējus esot nekorekta, jo TP pati ir ilgi noteikusi toni šajā koalīcijā. Eksperts atgādināja jautājumu par reģionālo reformu, kad TP spēja «nomierināt» neapmierināto koalīcijas partneri - ZZS.

«Kā zināms, TP ir raksturīgi cīnīties līdz pēdējam un atkāpties tikai tad, ja TP zina, kas būs tālāk un ka partija nebūs zaudētāji nākamās valdības veidošanā,» uzskata politologs, piekrītot tam, ka TP šai koalīcijai teikuši ardievas, turklāt daļēji lomu nospēlējis arī sabiedrības spiediens uz valdību.

Politologs domā, ka TP neatklās savus nodomus priekšlaicīgi, un prognozē jaunās valdības iespējamā sastāva parādīšanos atklātībā nākamnedēļ.

«TP nebūtu šādi rīkojusies, ja partijai būtu aizdomas, ka [Valsts prezidents Valdis] Zatlers varētu vēlreiz nominēt Godmani valdības veidošanai,» sacīja Ījabs, izsakot minējumu, ka TP ir padomā nākamais premjera amata kandidāts, kurš, visticamāk, varētu būt bezpartejisks, pat pieļaujot plašas koalīcijas veidošanu ar visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām, izņemot partiju «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL).

Eksperts neizslēdz iespēju, ka varētu notikt tikai premjera nomaiņa, tomēr netic, ka TP gribētu atteikties no koalīcijas partijas statusa līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām. «TP negrib, lai pie varas nonāk opozīcijas partijas ar šīs koalīcijas sastāvdaļām,» teica Ījabs.