Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušie prezidenti un premjeri neformāli vērtē situāciju valstī

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un viņas priekštecis amatā Guntis Ulmanis kopā ar gandrīz visiem bijušajiem premjeriem ceturtdien vakarā, klātesot tagadējam valdības vadītājam Ivara Godmanim (LPP/LC), neformālā tikšanās laikā izvērtējuši politisko un ekonomisko situāciju valstī.

Tā ir bijusi neformāla tikšanās, tāpēc tikšanās dalībnieki vienojušies neatklāt tās saturu. Viņi arī apgalvo, ka nav devuši kādu kopīgu ceļa karti pie varas esošajiem politiķiem, bet katrs izteicis savas domas. Šī ir otrā šāda bijušo augstāko valsts amatpersonu kopā pulcēšanās pēdējo divu gadu laikā, šodien vēsta laikraksts «Diena».

Tikšanās notika viesnīcā «Hotel de Rome». Tās dalībnieki ir bijušo premjeru klubā, kurā ir arī bijušie prezidenti. Tādas «sanāksmes draudzīgā draugu kopā ir notikušas agrāk un būs arī turpmāk,» minēja Ulmanis.

«Tā ir kārtējā tikšanās, kurā dalījāmies pārdomās par pašreizējo situāciju, bet nekādi dokumenti vai rekomendācijas nav pieņemtas,» viņš teica. Neoficiāli zināms, ka no bijušajiem valdību vadītājiem nebija ieradies tikai Aigars Kalvītis (TP), kas atrodas ārpus valsts, kā arī Vilis Krištopans. Taču Tautas partijas dibinātājs Andris Šķēle, kas valdību vadījis trīs reizes, sarunā ir piedalījies.

Indulis Emsis, kas no politikas ir pagājis malā, arī laikrakstam norādīja, ka tā nav oficiāla tikšanās, tāpēc to nevēlējās komentēt. Guntars Krasts atzina, ka šoreiz nav bijusi neviena kopīga vienošanās - ja tāda būtu, tad par to varētu informēt.

Krasts uzskata, ka Latvijai ir vajadzīgas reformas, kas «ļauj pārvarēt vājumus tautsaimniecībā», ir jābūt plānam, programmatiskam pasākumu kompleksam, kāds 90.gados ir bijis Igaunijas valdības vadītājam Martam Lāram un izvirzījis Igauniju līderos. Godmanis kolēģu teikto ir uzklausījis, bet nav zināms, vai būs iespaidojies no tā savā turpmākajā darbībā.