Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV republikāņi pirmo reizi partijas līdera amatā ievēl melnādaino

ASV Republikāņu partija par jauno Nacionālās komitejas (RNC) priekšsēdētāju piektdien ievēlēja Maiklu Stīlu, kurš kļuvis par pirmo afroamerikāni partijas līdera amatā.

«Ar pazemību un gatavību kalpot es pieņemu, novērtēju un jums visiem pateicos par iespēju strādāt kā mūsu ļoti lepnās, ļoti spēcīgās un ļoti, ļoti strādīgās Republikāņu Nacionālās komitejas nākamajam nacionālajam priekšsēdētājam,» pēc ievēlēšanas sacīja Stīls.

Stīls, kurš iepriekš ieņēmis Merilendas pavalsts gubernatora vietnieka amatu, apņēmies iedvest jaunu sparu partijas konservatīvajam spārnam, līdz ar citiem atzīstot nepieciešamību atjaunot republikāņu iedragātās pozīcijas.

«Amerikāņiem, kuri tic šīs valsts nākotnei un tiem, kas ar mums nav vienisprātis pienācis laiks kam pilnīgi citam. Un mēs esam gatavi viņiem to sniegt,» savā uzvaras runā pēc sešām balsošanas kārtām uzsvēra jaunais RNC priekšsēdis. «Šī ir mūsu iespēja, es nevaru to paveikt viens.«

Balsošanas gaitā Stīls pārspēja vairākus ietekmīgus republikāņu politiķus, tostarp arī partijas Dienvidkarolīnas nodaļas līderi Katonu Dovsonu, kurš bija viņa sāncensis pēdējā balsošanas kārtā.

Lai viņš tiktu apstiprināts RNC priekšsēdētāja amatā, Stīlam bija nepieciešamas 85 balsis, un pēdējā balsošanas kārtā viņu atbalstīja 91 delegāts, 77 balsojot pret.