Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle: valdībai jābūt maksimāli stiprai

Šodien apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) domes sēdē apvienības priekšsēdētājs Roberts Zīle, uzrunājot tās dalībniekus, atzīmēja, ka valdībai ir jābūt maksimāli stiprai neatkarīgi no tā, vai notiek vai nenotiek ārkārtas vēlēšanas.

Viņš savā uzrunā kritiski vērtēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vakardienas rīcību, sakot, ka nevar saprast, kā koalīcijas partija katru dienu var mainīt savu pozīciju, un piebilda, ka viņš nebūs izbrīnīts, ja jau pirmdien ZZS savu pozīciju mainīs uz citu.

Tāpat Zīle kritizēja vakar Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) prezentēto valsts pārvaldes optimizācijas modeli un sacīja, ka reāli no Godmaņa solītajiem 28 miljoniem latu varēs ietaupīt tikai 6 miljonus latu, jo atbrīvotajiem ierēdņiem būs jāmaksā pabalsti un par viņiem netiks maksāti nodokļi.

Viņš neuzstāj, ka visiem spēkiem jāuztur esošā premjera kandidatūra, bet piebilda, ka cita persona, ko «gaida un kas visu kontrolēs» var arī neatnākt.

Jau ziņots, ka šodien TB/LNNK domes sēde tiek spriesta politiskā un ekonomiskā situācija Latvijā.

Bez Zīles par TB/LNNK Saeimas frakcijas darbu ziņos frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats, par pasākumiem uzņēmējdarbības atbalstam ekonomiskās krīzes apstākļos — ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards, bet par TB/LNNK ministru darbu valdībā — tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Kā ziņots, vakar Tautas partijas (TP) valde bija secinājusi, ka esošā valdošā koalīcija vairs nav rīcībspējīga un tās tālākai pastāvēšanai nav jēgas.

Kā aģentūrai LETA izteicās TP priekšsēdētājs Mareks Segliņš, atsevišķi koalīcijas partneri jau «dzīvo ārkārtas Saeimas vēlēšanu gaidās» un «rīkojas klaji populistiski», tādēļ, pat ja līdz ārkārtas Saeimas vēlēšanām ir palikuši tikai daži mēneši, ir jāizveido rīcībspējīga un politiski atbildīga valdība.

Segliņš uzsvēra, ka esošo premjeru uzskata par atbildīgu politiķi, kurš domā par valsti un kuram nepiemīt populisms. «Mūsu prioritāte ir Saeimas ārkārtas vēlēšanas, taču laikā līdz tam ir jārīkojas politiski atbildīgi,» uzsvēra politiķis.

Vaicāts, vai TP nākamās nedēļas balsojumā atbalstīs Godmaņa valdības demisiju, Segliņš tieši neatbildēja, sakot, ka partija rīkosies «soli pa solim».

Tāpat Segliņš nevēlējās konkretizēt, ar kuriem koalīcijas partneriem TP vairs nevēlas turpināt sadarbību.

Savukārt koalīcijā esošās ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis vakar aģentūru LETA informēja, ka «Zemkopības ministrija (ZM) pašreiz izstrādā pasākumu plānu, ko pirmdien skatīs valdībā. Plānā iekļauti arī tie pasākumi, kurus minējis premjers».

ZM Godmani ar plānu iepazīstinās sestdien, 31. janvārī.

ZZS pēc valdības sēdes vērtēs, vai pieņemti būtiski atbalsta pasākumi lauksaimniekiem. Gadījumā, ja pēc valdības sēdes nebūs panākts kompromiss, ZZS gatavi atsaukt savus ministrus no valdības, tādējādi pametot koalīciju.

Savukārt jau nedaudz vēlāk Brigamnis aģentūrai LETA stāstīja, ka ZZS nav plānojusi iziet no valdošās koalīcijas, bet tikai brīdinājusi koalīciju un premjeru par gaidāmajām zemnieku protesta akcijām gadījumā, ja valdība nepildīs zemnieku prasības.

«Es nevaru vērtēt Tautas partijas (TP) priekšsēdētāja Mareka Segliņa (TP) paziņojumus par to, ka koalīcija vairs nepastāv, bet gribu jautāt, ko viņš iesāks otrdien, ja Latvijas ceļus nobloķēs lauksaimnieki. Šonedēļ tiekoties ar zemniekiem, kļuva skaidrs, ka cilvēki ir novesti līdz izmisumam un gadījumā, ja valdība nevarēs rast risinājumu viņu prasībām, zemnieki organizēs masveida protesta akcijas,» sacīja Brigmanis.

Viņš jūtoties «valstiski atbildīgs», tāpēc arī bijis šāds brīdinājums koalīcijai un premjeram. Brigmanis uzskata, ka zemnieku prasības ir pamatotas un valdība tās var izpildīt.