Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Filmas «Pēdējais Lāčplēsis» veidotāji nav atmetuši cerības to pabeigt

Īsmetrāžas spēlfilmas «Pēdējais Lāčplēsis» veidotāji nav atmetuši cerības filmu pabeigt, tāpēc interneta portālos «Youtube.com» un «Onlinefilm.org» ir ievietojuši filmas reklāmas rullīti.

Ka aģentūru LETA informēja filmas režisors Jānis Vingris, filmas reklāmas rullītis dažādos interneta portālos tiek ievietots tādēļ, lai cilvēkiem būtu priekšstats par to, kāda šī filma varētu izskatīties.

«Mūsu mērķis bija parādīt, kāda filma izskatīsies ar mūziku, datorgrafiku, īstu skaņu un visu pārējo. Tika ieguldīts liels darbs, lai šo rullīti varētu uztaisīt, bet tas materiāls, kas jau iepriekš bija skatāms par filmu, bija tikai melnais materiāls,» sacīja Vingris.

Filmas režisors pieļāva iespēju, ka ar izstrādāto filmas reklāmas rullīti varēs doties arī pie atbalstītājiem un sponsoriem, lai lūgtu naudu filmas pabeigšanai.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā filmas veidošanai netika piešķirts finansējums no Nacionālā kino centra (NKC) līdzekļiem. Spēlfilmas «Pēdējais Lāčplēsis» filmēšana tika sākta ar NKC automātiskā atbalsta shēmu, jo par labiem iepriekšējo filmu panākumiem Vingrim kā producentam tika piešķirti 45 000 latu, kurus varēja ieguldīt jebkādā filmu projektā.

www.pedejaislacplesis.lv

Vingris uzsvēra, ka vēl aizvien nav atteicies no domas filmu «Pēdējais Lāčplēsis» pabeigt. «Visi radošie darbinieki ir gatavi strādāt bez samaksas. Esmu atteicies no domas filmu veidot kino formātā, pieņemot lēmumu filmu uzņemt uz labākās pieejamās video aparatūras. Dotajā brīdī filmas budžets ir radikāli samazināts, atsakoties no kino formāta, noņemot algas un samazinot idejas vērienīgumu, šobrīd nepieciešamā summa šīs filmas pabeigšanai ir 5000 latu. Iepriekš filmas optimālā tāme, kas tika sniegta arī NKC, bija 68 000 latu,» sacīja Vingris.

Filmas režisors ir pārliecināts, ka īsmetrāžas spēlfilma «Pēdējais Lāčplēsis» agri vai vēlu tiks pabeigta un ideālā variantā filmas pabeigšana varētu notikt jau šā gada pavasarī.

Filmu plānots veidot 20 minūšu garumā, taču tai klāt vēl plānots pievienot materiālus par filmas tapšanu un dažādus citus interesantus sižetus.

Kā ziņots, filma stāstīs par Lāčplēsi, kurš beidzot ir augšāmcēlies no Daugavas un kopā ar labajiem filmu varoņiem cīnās pret sliktajiem filmu tēliem, kurus vada kāds vīrs ar šņukuru. Šis vīrs, kurš sevi dēvē par Dr.Šņukuru, ir nolēmis pielikt punktu latviešu filmu veidošanai un negrib pieļaut, ka tiktu uzņemta filma par nacionālo Latvijas varoni - Lāčplēsi.