Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krāsojam!

Lieldienas nav iedomājamas bez krāsotām olām.
Tās ēd, ar tām rīko olu cīņas, vēl tās dāvā par šūpošanu un izmanto kā balvu rotaļās.

Olu krāsošanai var izmantot visdažādākos materiālus:
- sīpolu mizas dod tumši dzeltenu un brūnu krāsu,
- bērzu lapas- dzeltenzaļu,
- alkšņu mizas- sarkanbrūnu,
- rudzu zelmenis- koši zaļu.


Kā krāsot olas?
Ir desmitiem dažādu olu krāsošanas paņēmienu.

Apliekot olas ar sīpolu mizām, lapām, ziediem un aptinot tās ar tīrām lupatiņām, vārot iegūst raibas olas ar interesantiem, negaidītiem rakstiem. Šis laikam ir Latvijā izplatītākais, dabiskākais paņēmiens, kas dod pārsteidzošāko iznākumu.

Var vispirms sagatavot krāsošanai izmantojamās dabas veltes, piemēram, sīpolu mizu uzlējumu. Šādā veidā vārītas olas iegūst viendabīgu krāsu.

Samitrinātu olu apviļā putraimos un aptin ar sīpolu mizām. Šādi sagatavotu olu aptin ar marli vai plāniem auduma gabaliņiem, nosien ar diegiem un vāra sīpolu mizu virumā. Iegūst olas ar sīkiem raibumiņiem.

Pirms vārīšanas krāsojamā šķidrumā olu krustām šķērsām pārsien ar diegu. Zem diega ola nenokrāsojas. Iegūstam interesantu rakstu.

Īpaši spilgtas un savdabīgas olas, iespējams izveidot ar olu laku vai speciālām krāsām uzgleznojot uz tām dažādus rakstus vai pat mazas glezniņas.

Gan krāsojamā šķidrumā vārītās, gan lakotās vai krāsotās olas var apstrādāt, uz olas virsmas ar adatu izveidojot zīmējumus.

Ja vēlies, lai olas spīdētu, pēc krāsošanas apzied tās ar sviestu vai nospodrini ar speķa ādiņu. Vēlams nepārcensties ar sviesta daudzumu- tas var nelabvēlīgi ietekmēt tavas izredzes olu kaujās.