Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks vēlas likumu ar aizliegumu izmantot komunisma simboliku

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai» /LNNK (TB/LNNK) biedrs, Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks ierosinājis savam partijas biedram tieslietu ministram Gaidim Bērziņam strādāt pie jautājuma likumā noteikt aizliegumu Latvijā izmantot komunisma simbolikas aizliegumu.

Birks šodien TB/LNNK domes sēdē norādīja, ka pagājušajā nedēļā Rīgas domes frakcijā runāts par to, ka nav pieļaujams uz pieminekļiem atjaunot tādus uzrakstus, kas «simbolizē un simbolizēja» komunismu.

Bērziņš esot Birkam solījis iepazīties ar Lietuvas pieredzi, kurā ir likums par okupācijas - komunisma simbolikas aizliegumu.

«Tas ir ļoti nopietns jautājums arī saistībā ar Latvijas nākotni un šeit nekādas piekāpšanās nedrīkst būt,» uzsvēra Birks.

Viņa runu klātesošie TB/LNNK domnieki uzņēma ar aplausiem.

LETA jau ziņoja, ka TB/LNNK Rīgas domes deputātu frakcija kategoriski iebilda pret ideju atjaunot uzrakstu uz padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā, kas slavinātu padomju okupācijas režīmu.

TB/LNNK frakcijas deputāti vienprātīgi nolēma izstrādāt Rīgas domes saistošo noteikumu projektu, kas nepieļautu okupācijas režīmu simbolikas lietošanu Rīgas pilsētā. Deputāti līdz nākamajai frakcijas sēdei izskatīs šī jautājuma juridiskos aspektus, aģentūru LETA iepriekš informēja TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons.

Birks un Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK) kategoriski iebilduši pret ideju atjaunot okupantu slavinošo uzrakstu uz pieminekļa Uzvaras parkā.

«Mums ir nepieciešami ne tikai saistoši noteiktumi, bet gan likums, kurš aizliedz okupantu slavināšanu Latvijā. Lietuvā komunistiskie simboli ir aizliegti, tieši tas pats ir jādara arī mums,» jau iepriekš teica Birks.

«Šī pieminekļa ideoloģija man nav pieņemama, jo šāds piemineklis un tā vēstījums ir galēji nekaunīgs pret mūsu izmīdīto zemi, mūsu pazemoto tautu un okupantu nobendētajiem tēviem, mātēm, brāļiem un māsām. Piemineklis ir tapis vardarbīgi, padomju režīmam ielaužoties tēlnieka idejā, tādēļ uzskatāms par tendenciozi izveidotu pieminekli ar tendenciozu uzrakstu. Turklāt tā ir arī necieņa pret latviešiem, kuri gājuši bojā, aizstāvot savu valsti,» norādīja Stalte.