Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieskats pagātnē

Latviešu tradicionālos vārdus mēs labi zinām un svinam, jo daudzas vārdadienas vispirms saistās ar kādiem īpašiem svētkiem, kas iezīmē dabas ciklu nomaiņu vai kāda noteikta perioda sākumu vai beigas. Tādi, piemēram, ir Jāņi, Mārtiņi, Pēteri, Jurģi un Māras.

Tā kā latviešiem un lietuviešiem jau kopš seniem laikiem ir bijuši visciešākie sakari, tad arī kopīgo personvārdu daudzums ir liels. Varam minēt kaut vai Marģeru, Vitautu, Birutu, Dainu, Gintu. No slāvu tautām latvieši aizguvuši

Boļeslavu, Kazimiru, Vladislavu un daudzus citus vārdus. Un arī draudzība ar kaimiņu somugru tautām mums atstājusi personvārdu mantojumu: Aino, Elma, Ivo, Raivo u.c.

Jāpiebilst, ka mūsu kaimiņiem lietuviešiem vārdadienas ir populāri baznīcas svētki. Vārda dienu atzīmē baznīca, kas nosaukta attiecīgajā vārdā un ir minēta kalendārā konkrētā datumā. Piemēram, Annas baznīca svin savu dienu 26. jūlijā.

Latviešu vārdu izcelsme ir ļoti sena, tāpēc lielākoties to pamatnozīme ir zudusi.