Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Serēna Viljamsa cer uz pokeru

ASV tenisiste Serēna Viljamsa, kas sestdien pēc uzvaras Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā ieguva savu desmito «Grand Slam» vienspēļu turnīru titulu, izteicās, ka centīsies, lai atkal visi četri prestižāko turnīru tituli vienlaicīgi atrodas viņas īpašumā.

Viljamsa to pirmo reizi paveica 2002./2003.gadā, bet tagad viņa jau ir uzvarējusi divos «Grand Slam» turnīros pēc kārtas, jo pagājušajā gadā triumfēja arī ASV atklātajā tenisa čempionātā.
Amerikāniete sestdien kļuva tikai par desmito tenisisti, kas ieguvusi desmit «Grand Slam» vienspēļu turnīru titulus, pēc tam, kad viņa ar rezultātu 6-0, 6-3 uzvarēja krievieti Dināru Safinu.

Viljamsa pēc «Australian Open» arī izvirzījās pasaules ranga vadībā un izteicās, ka jūtas saviļņota, ka tuvojas leģendārajām Štefijai Grāfai un Martinai Navratilovai, tajā pat laikā tenisiste izteicās, ka vēl nejūtas tik spēcīga, lai salīdzinātu sevi ar šīm tenisistēm.

«Es kādreiz pielūdzu Štefiju Grāfu. Savukārt Martinai Navratilovai ir nozīmīga loma manā spēles stilā. Tāpēc nedomāju, ka mani vēl var salīdzināt ar viņām,» teica jaunākā no māsām Viljamsām.

Savas karjeras laikā Grāfa ieguva 22 «Grand Slam» titulus, bet Navratilova - 18. Savukārt līdere ir Margarete Korta, kura uzvarēja 24 «Grand Slam» turnīros.

«Es domāju, ka šis bija viens no maniem labākajiem notikumiem manā karjerā līdz šim, ņemot vērā, ka tas bija arī fināls,» par aizvadīto finālspēli pret Safinu sacīja Viljamsa. «Man vajadzēja savu spēli nospēlēt līmenī,» izteicās tenisiste.

«Es jūtos tik lieliski, ka esmu uzvarējusi, jo es vēlējos vinnēt un es jutu, ka man ir jāuzvar,» prieku par uzvaru sezonas pirmajā «Grand Slam» neslēpa sportiste.

Sportiste pieļāva, ka arī zaudējuma gadījumā viņai agri vai vēlu izdotos uzvarēt un iegūt savā īpašumā desmito «Grand Slam» titulu: «Es vēlējos izcīnīt desmito titulu. Nekad nevar zināt, kas dzīvē notiks un es domāju, ka dzīve iespējas nepiešķir divreiz. Protams, nepārprotami, ka man būtu tādas iespējas arī turpmāk, ja es neiegūtu to savā īpašumā tagad, taču man likās, ka šī bija mana iespēja un man tas bija jāizcīna,» savās pārdomās par uzvaru dalījās Viljamsa.

Tenisiste izteicās, ka bija pat piemirsusi, ka atrodas pasaules ranga pirmajā vietā, bet kad viņa pēc uzvaras piegājusi pie savas ģimenes un draugiem, viņi atgādinājuši tenisistei, ka viņa ir pasaules labākā tenisiste.

«Es sajutos lieliski,» izteicās Viljamsa. «Es vienmēr esmu ticējusi, ka esmu labākā, neatkarīgi no tā, vai es esmu pirmajā vai simtajā vietā. Tas ir tikai papildus bonuss, kas, protams, ir patīkami,» atzinās tenisiste.

Serēna nekad nav domājusi cik «Grand Slam» titulus varētu iegūt. «Nekad nedomāju par to. Zinu tikai to, ka vēlētos vienmēr spēlēt tenisu. Es spēlēju un izbaudu to. Ja vēl papildus tam iegūstu «Grand Slam» titulu, tad tas ir jauki.»

«Būtu lieliski, ja atkal manā īpašumā būtu visi četri «Grand Slam» titulu. Tomēr Dināra un pārējās meitenes man centīsies neļaut to izdarīt, tāpēc būs grūti. Tomēr es centīšos,» teica Viljamsa, kurai tagad atlicis uzvarēt vēl Francijas un Vimbldonas čempionātos.