Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad liels cenu kritums sagaidāms apģērbiem

Saistībā ar pirktspējas kritumu šogad būtisks cenu samazinājums sagaidāms apģērbiem, aģentūrai BNS prognozēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš norādīja, ka apģērbu cenām būs tendence samazināties, jo tām patlaban esot vislielākais piecenojums, kā arī lieli uzkrājumi, kas jāpārdod.

Danusēvičs teica, ka turklāt cenu krituma tendence būs vērojama visām ne tik plaša vai neikdienas patēriņa precēm, jo, taupot līdzekļus, cilvēki no tām atsakās vispirms.

Viņš gan nenorādīja, cik liels šis cenu kritums varētu būt, taču atzina, ka atsevišķi tirgotāji līdz ar pirktspējas samazināšanos varētu arī veikalus vērt ciet, kas nozīmētu, ka prece būtu jāizpārdod ar cenu atlaidēm 50% un vairāk procentu apmērā.

Par mazumtirdzniecības cenu samazinājumu jau paziņojis vīriešu, sieviešu un bērnu apģērba, apavu un aksesuāru ražotājs Itāļu zīmols «United Colors of Benetton» (UCB), kas mazumtirdzniecības cenas Latvijā 2009.gadā samazina par 15%.

Uzņēmuma pārstāve Maija Lazdiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka šādu lēmumu «UCB Latvija» valde pieņēmusi, ņemot vērā ekonomisko situāciju un augsto inflāciju Latvijā.

«Pārdošanas cenas samazinājums konkrētajā ekonomiskajā situācijā Latvijā, kad pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme tika palielināta par 3% un administratīvi regulējamo pakalpojumu, gāzes un elektroenerģijas, cenas palielinājušās par 30%, mūsuprāt, ir vienīgais risinājums attiecībā pret «Benetton» apgrozījuma apjoma saglabāšanu vai nelielu kritumu. Apgrozījuma bilance vistiešākajā veidā saistīta ar uzņēmuma rentabilitāti vai nerentabilitāti, bet aiz tās stāv uzņēmuma darbinieki un darba vietas,» komentēja uzņēmuma direktore Gabriella Ugāre.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pagājušajā gadā samazinājies par 8,2%, salīdzinot ar 2007.gadu. Tostarp vairāk krities nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmērs - par 8,4%, nedaudz mazāk - pārtikas preču - par 7,8%.