Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijā ugunsgrēkā veco ļaužu pansionātā gājuši bojā 23 cilvēki

Ugunsgrēkā, kas sestdien izcēlās kādā veco ļaužu pansionātā Komi autonomajā republikā Krievijas ziemeļos, gājuši bojā 23 cilvēki, aģentūrai AFP pavēstīja vietējās pašvaldības pārstāve Ļubova Terentjeva.

«Saskaņā ar sākotnējo informāciju 23 cilvēki gājuši bojā, bet trīs izglābti,» telefonsarunā no Komi galvaspilsētas Siktivkaras teica Terentjeva.

Pēc viņas stāstītā, ugunsdzēsēji tika izsaukti ap pulksten 18.20 (17.20 pēc Latvijas laika), taču arī pēc divām stundām ugunsgrēks, kas plosījās vairāk nekā 1000 kvadrātmetru platībā, vēl nebija lokalizēts.

Veco ļaužu pansionāts atrodas Podeļskas ciemā vairāk nekā 100 kilometrus no Siktivkaras. Pārstāve nevarēja pateikt, cik cilvēku bijis pansionātā, kad izcēlās ugunsgrēks. Līdz šim gruvešos atrastas 23 cilvēku mirstīgās atliekas.

Kā izteicās kāds Ārkārtas situāciju ministrijas pārstāvis, ēkā ugunsgrēka izcelšanās brīdī varēja atrasties ap 60 cilvēku, ziņo aģentūra «Interfax».

Savukārt cits ministrijas pārstāvis - Grigorijs Gorbunovs - televīzijas Pirmajā kanālā paziņoja, ka pansionātā bijuši reģistrēti kopskaitā 26 cilvēki.

«Ugunsdzēsēji tika izsaukti daudz par vēlu, un, kad viņi ieradās, liesmas jau bija pārņēmušas visu ēku,» viņš teica.

Ārkārtas situāciju ministrija svētdienas rītā ziņoja, ka mājā dzīvojuši vēl trīs cilvēki -- apsargs, kura līķis tika atrasts, kā arī medmāsa un sociālais darbinieks, kuru liktenis pagaidām nav zināms.

Reģionālās administrācijas pārstāvis Konstantīns Bobrovs aģentūrai ITAR-TASS teica, ka šī vienstāvu koka ēka bijusi parasta dzīvojamā māja, taču Ārkārtas situāciju ministrija apstiprināja, ka tā bijusi māja «veterāniem, veciem ļaudīm un invalīdiem».

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs devis rīkojumu rūpīgi izmeklēt šo incidentu, ziņo Krievijas mediji.

Līdz šim izmeklēšanas komisija uzskata, ka ugunsgrēka cēlonis varēja būt neuzmanīga smēķēšana. «Provizoriskais ugunsgrēka cēlonis Komi ir neuzmanīga apiešanās ar uguni. Varbūt kāds no iemītniekiem kārtīgi nenodzēsa cigareti,» sacīja Bobrovs.

Augustā ugunsgrēkā kādā veco ļaužu pansionātā pilsētā netālu no Krievijas un Ukrainas robežas gāja bojā četri cilvēki. Vismaz 30 cilvēki gāja bojā ugunsgrēkā citā pansionātā 2007.gadā Tulas rajonā dienvidos no Maskavas, bet 2006.gada decembrī 45 sievietes gāja bojā kādā narkomānu rehabilitācijas centrā Maskavā, kur ugunsgrēks acīmredzot tika tīši izraisīts.