Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas siltums» par 145 000 latu pirks traktorus un kravas auto

AS «Rīgas siltums» (RS) par aptuveni 145 000 latu plāno iegādāties divus traktorus un divus kravas furgonus, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

RS iepirkuma procedūras kartībā vēlas iegādāties vairākus transportlīdzekļus: vienu traktoru-frontālo iekrāvēju, vienu traktoru-ekskavatoru un divus kravas furgonus.

Traktors-frontālais iekrāvējs paredzēts šķeldas padeves tehnoloģiskā procesa nodrošināšanai siltumcentrālē «Daugavgrīva». Plānots, ka jauniegādājamais traktors nomainīs 1998.gada izlaiduma traktoru. Orientējošā iegādājamā traktora cena - 69 800 lati bez PVN.

Traktors-ekskavators paredzēts siltuma trašu rekonstrukcijas un remonta darbu nodrošināšanai. Jauniegādājamais traktors nomainīs 2000.gada izlaiduma traktoru. Orientējošā iegādājamā traktora cena - 42 300 lati bez PVN.

Kravas furgoni paredzēti siltumtīklu apkalpošanai  un remontus nodrošinošā personāla, kā arī aprīkojuma operatīvai pārvietošanai. Jauniegādājamie furgoni nomainīs 1998.gada izlaiduma automašīnas. Orientējošā iegādājamo automašīnu cena - 16 400 lati bez PVN.

Kā norādīja Rence, transportlīdzekļu iegāde plānota saistībā ar to ievērojamo nolietojumu un remontiem. Atbilstoša tehniskā stāvokļa nodrošināšanai nomaināmo transportlīdzekļu turpmāka ekspluatācija ir kļuvusi ekonomiski neefektīva. To iegāde nodrošinās transportlīdzekļu parka struktūras turpmāku optimizāciju un uzturēšanu efektīvai RS saimnieciskajai darbībai.

Transportlīdzekļu iegādes konkrētās izmaksas būs zināmas pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 876 kilometri, no kuriem 72% atrodas RS īpašumā.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un Rīgas Fondu biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» RS ar uzņēmuma vērtību 52,66 miljoni latu ierindojas 39.vietā, bet 2007.gada pētījumā RS ar uzņēmuma vērtību 40,89 miljoni latu ierindojās 55.vietā.