Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Opozīcijas iesaistīšanu valdībā vēlas 40% iedzīvotāju

Opozīcijas spēku iesaistīšanos valdībā atbalstītu 40% Latvijas iedzīvotāju, konstatēts pētījumu kompānijas «Data Serviss» sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA veiktajā aptaujā.

12% iedzīvotāju uzskata, ka darbs jāturpina esošajai valdībai, savukārt piektdaļa jeb 20% piekrīt, ka jāmaina Ivara Godmaņa (LPP/LC) vadītā valdība, taču arī opozīcijas iesaistīšana, viņuprāt, situāciju neuzlabotu.

Viedokļa šajā jautājumā nebija 28% iedzīvotāju.

Kā ziņots, Tautas partija (TP) paziņojusi, ka esošā valdošā koalīcija vairs nav rīcībspējīga un tās tālākai pastāvēšanai nav jēgas. TP aicinās Godmani sākt sarunas ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu.

Apskatot aptaujā sniegtās atbildes sīkākos griezumos, redzams, ka Godmaņa valdībai biežāk uzticas cilvēki, kam ir vismaz vidējā izglītība, savukārt tie, kam ir tikai pamatizglītības cerības biežāk saista ar opozīciju.

Raksturīgi, ka cilvēki ar augstākiem ienākumiem biežāk neuzticas nevienam - ne valdībai, ne opozīcijai. Savukārt opozīcijas iesaistīšanu valdībā biežāk vēlas tie, kam ienākumu līmenis ir zemāks.

Kā skaidro «Data Serviss» sociālo procesu pētnieks Māris Brants, opozīcijai biežāk uzticas nelatvieši, tādējādi, visdrīzāk, «Saskaņas centrs» (SC) ir tā opozīcijas partija, kuru respondenti biežāk vēlētos redzēt valdībā.

Pētnieks arī norādīja, ka «daudzos gadījumos tomēr ir runa par uzticību virtuālai opozīcijai, ne līdz galam aizdomājoties par konkrētām partijām» - no vienas puses uz opozīciju raugās ar cerībām, no otras, kā rāda citu pētījumu dati, ir grūti atrast konkrētu partiju, ar ko cerības tiek saistītas. Tādējādi daļas iedzīvotāju viedokli varētu raksturot ar vārdiem: «Labāk jebkurš cits, tikai ne šie.«

Aptauja veikta laika posmā no šā gada 13. līdz 22.janvārim, dzīvesvietās aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.