Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis pats no amata neatkāpsies un jaunu valdību neveidos

Ministru prezidents Ivars Godmanis līdz trešdienai, kad Saeimā paredzēts viņa uzticības balsojums, pats no amata neatkāpsies. Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā «Panorāma» atklāja, ka neplāno arī veidot jaunu valdību.

«Ja kuģis grims, tad es nogrimšu ar visu kuģi,» — tā premjers par savu nostāju palikt amatā. «Strādāšu, kamēr varēšu strādāt. Punkts,» sacīja Godmanis, norādot, ka trešdien būs balsojums parlamentā, kas arī parādīs, vai koalīcijas partijas viņu atbalstīs un gribēs strādāt esošās koalīcijas sastāvā.

«Kad koalīcija nebūs rīcībspējīga, es pirmais par to paziņošu,» pauda Ministru prezidents, noraidot Tautas partijas piektdien paziņoto, ka esošā koalīcija nav rīcībspējīga.

Godmanis raidījumā asi kritizēja gan visas koalīcijas partijas, gan atsevišķas opozīcijas partijas. Visvairāk pārmetumus saņēma Zaļo un zemnieku savienības politiķi, kuri pēdējā laikā svārstoties un draud ar koalīcijas pamešanu, ja netiks apmierinātas viņu prasības. Tāpat kritika tika «tēvzemiešiem», no kuriem pārmetumi tika veltīti ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam, kam «sabiedrībai skaidri jāformulē pieņemtie lēmumi». LC/LPP līdzpriekšsēdētājam Aināram Šleseram pārmesta personāliju politika, kas izraisījusi sabiedrības neapmierinātību.

Opozīcijas partijām pārmests populisms. «Ja ir dūša, lai nāk [koalīcijā],» pauda premjers, norādot, ka opozīcijas priekšlikumi līdz šim bijuši neskaidri un nekonkrēti.

Jautāts, vai valdības atkāpšanās neveicinātu sabiedrības uzticību varai, Godmanis to noraidīja. Viņaprāt, valdībai jāstrādā un koalīcijas paplašināšana uzticību varai nevairos.

Premjers sarunā arī atklāja, ka šis gads būšot ļoti grūts un vieglāki laiki nav sagaidāmi. «Situācija ekonomikā tikai saasināsies. Tāpēc jārīkojas, lai nebūtu vēl sliktāk,» atzina Godmanis.