Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunajā valdībā Godmanis varētu ieņemt finanšu ministra krēslu

Ministru prezidents Ivars Godmanis pēdējās dienās vairākkārt sazvanījies ar Tautas partijas vadību. Runāts par jaunas valdības veidošanu un to, ka Godmaņa pārstāvētā LPP/LC un Tautas partija būtu topošās valdības kodols. Godmanis arī neesot uzstājis, ka grib saglabāt premjera amatu. Kāds no Tautas partijas pārstāvjiem minējis, ka Godmanis varētu būt labs finanšu ministrs, vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».

Taču vēl šopēcpusdien pēc tenisa spēles beigām bija jūtams, ka premjers svārstās un nav gatavs skaidri un atklāti pateikt, kā vislabāk rīkoties un ko ir nolēmis darīt vēl šovakar.

Tikmēr Tautas partija vairs nešaubās, tāpat kā opozicionāri, kas plāno tikt jaunajā valdībā. Šaubu neesot arī par to, ka jāmeklē cits premjers. Turklāt visi ir vienprātīgi, ka jaunajam valdības vadītājam jābūt tādam, kas nav saistīts ne ar vienu no partijām.

Kučinskis, Repše un Ušakovs norāda, ka nepieciešams meklēt ar partijām nesaistītu premjeru. Tik liela vienprātība faktiski noliedz iespēju, ka, pašreizējai valdībai krītot, Valsts prezidents varētu aicināt Godmani kļūt par premjeru vēlreiz.

Jaunās valdības tapšanas iniciatori cer, ka jaunajā modelī kopā ar opozīciju varēs efektīvāk pretoties ekonomikas lejupslīdei. Turklāt, nesagraujot valdošo partiju prestiža atliekas, jaunajā sastāvā varētu saudzīgāk noņemt no distances par krīzi valstī visvairāk kritizētos ministrus Ati Slakteri, Mārtiņu Rozi un Aināru Šleseru. Jo ministru vietām tikšot meklēti nozaru profesionāļi.

Tautas partija un LC/LPP par jaunas valdības veidošanas tematu iecerējušas turpināt konsultēties pirmdien vēl pirms Ministru kabineta sēdes. Pēc tam tikšot runāts ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām, izņemot apvienību «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā». Tomēr pēdējie pie sarunu galda tikšot aicināti «zaļie zemnieki» — par sodu, ka esot darbojušies kā iekšējie nodevēji Godmaņa vadītajā koalīcijā.