Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā līdzīgas cenas kā citur ES; lēti tikai kartupeļi

Eiropas Komisijas jaunākais pārskats par patēriņa cenām, kas veikts jau otro reizi, liecina — vidējais cenu līmenis Latvijā daudz neatpaliek no citu ES dalībvalstu cenām, pirmdien vēstī laikraksts «Latvijas Avīze».

Uzskatāmi šo faktu apliecina dažādu pārtikas un nepārtikas preču cenu atšķirības Latvijā un kaimiņvalstīs. Piemēram, Latvijā vislētākie ir kartupeļi. Tie vidēji maksā 0,54 eiro pretstatā kaimiņiem lietuviešiem, kuri par tupeņiem maksā 0,90, poļi — 0,62, bet īri — 1,56 eiro. Bet par sviestu Latvijā maksājam dārgāk — 1,59 eiro — nekā kaimiņi, kuri tam tērē 1,35 eiro. Bet, ja ceļojot vēlaties baudīt tasi kafijas, tā dārgāk izmaksās Polijā — 1,38 eiro.

Salīdzināt Latvijas datus ar citu valstu sniegto informāciju, piemēram, par apģērbu un apavu cenām, nav iespējams, jo tās nav norādītas, ziņo laikraksts.

Kā liecina Eiropas Komisijas pētījums, Latvijā tikai 35% patērētāju uzskata, ka likumi viņu tiesības pasargā pietiekami. Šis rādītājs ir krietni zemāks nekā vidēji 27 Eiropas Savienības valstīs. Tomēr salīdzinājumā ar 2006. gadu augusi uzticība patērētāju organizācijām.

Pakalpojumu sniedzējiem un pārdevējiem uzticas 55% mūsu valsts cilvēku.

Ievērojami vairāk nekā citās jaunajās dalībvalstīs Latvijā fiksēti gadījumi, kad patērētāju piespiež iegādāties preci vai noslēgt neizdevīgu līgumu. Šādā situācijā nonācis vidēji viens no pieciem Latvijas iedzīvotājiem. Tomēr tikai 5% mūsu valsts patērētāju sūdzējušies par pakalpojumu sniedzējiem vai pārdevēju rīcību. Vēl mazāk sūdzas tikai bulgāri, norāda «Latvijas Avīze».

Taču kopumā ziņojumā norādīts, ka salīdzinājumā ar 2006. gadu situācija mūsu valstī patērētājam tomēr kļūst labāka.