Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedbank» Latvijā būs jauns vadītājs

No 12. februāra «Swedbank» Latvijas vadītāja amatā stājas Māris Mančinskis. Līdzšinējais bankas vadītājs Māris Avotiņš turpinās strādāt jau «Swedbank» grupas līmenī, portālam «Apollo» pavēstīja bankas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

No 12. februāra Mančinskis kļūst par «Swedbank» Latvijas struktūrvienības vadītāju un AS «Hansabanka» (no marta juridiskais nosaukums — «Swedbank») valdes priekšsēdētāju. Mančinskis kļūst arī par «Swedbank» Baltijas struktūrvienības valdes locekli.

Mančinskim ir 14 gadu pieredze finanšu sektorā gan Latvijā, gan ārvalstīs. 1999. gadā viņš sāka darbu Hansabankā, vairāku gadu garumā darbojoties finanšu tirgus sektorā, pēc tam kļūstot par bankas valdes locekli un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītāju. Kopš 2006. gada viņš vadīja Krievijas «Swedbank» struktūrvienību, iegūstot lielu pieredzi Krievijas tirgū, izveidojot spēcīgu komandu, paplašinot bankas operāciju klāstu.

«Mēs esam ļoti gandarīti, ka Māris Mančinskis atgriežas Baltijas komandā. Viņa pieredze, zināšanas, personības īpašības būs nepieciešamas, lai veiksmīgi vadītu biznesu cauri šim izaicinošajam laikam. Latvijas struktūras vadību uzņemas cilvēks, kurš jau ir zināms ar Latvijas biznesu un kuru jau zina klienti,» norāda «Swedbank» Baltijas grupas vadītājs Erki Rāzuke (Erkki Raasuke).

Rāzuke pauž, ka ekonomikas lejupslīdes laikā bankas saskaras ar jauniem izaicinājumiem un atbildību pierādīt savu spēju iziet cauri sarežģītiem laikiem. «Liela mūsu uzmanība būs pievērsta finansējuma un kredītu risku lietām, ieskaitot nepieciešamību novērtēt un mazināt riskus. Mančinskis, uzņemoties vadītāja pienākumus, papildinās mūsu kompetenci šajos ekonomikas apstākļos.»

««Swedbank» ir Latvijas banku līdere. Un tas ir kopīgs mūsu lielisko klientu un izcilās darbinieku komandas nopelns. Māris Mančinskis ir visaugstākās klases profesionālis, un nav šaubu, ka mēs visi kopīgi turpināsim veidot vēl jaudīgāku un vēl labāku banku ar vēl lielākām ambīcijām Baltijas un Eiropas mērogā,» norāda līdzšinējais bankas vadītājs Māris Avotiņš.

Rāzuke uzsver, ka Avotiņa vadībā banka nostiprināja savas pozīcijas Latvijā. «Māris Avotiņš ir prasmīgs un aizrautīgs profesionālis, kurš ir veiksmīgi sasniedzis pirms diviem gadiem izvirzītos mērķus. «Swedbank» ir līdere Latvijā svarīgākajos rādītājos, tā ir arī kompānija ar labāko reputāciju un labākā darba devēja.»

Mančinskis atzīmē, ka ir priecīgs atgriezties Baltijas struktūrvienībā un «Swedbank» Latvijas organizācijā: «Mēs esam stiprās pozīcijās, un mums ir pietiekami spēka veiksmīgi iet cauri nākamajiem sarežģītajiem gadiem, un mēs kļūsim stiprāka un efektīvāka organizācija šajā ceļā.»

Mančinskis ieguvis ekonomikas izglītību Latvijas Universitātē un MBA grādu finansēs Hofstra Universitātē ASV.