Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārgalis: Štokenbergs bija pārņēmis Kalvīša domas un sirdi

Rīgas Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ārgalis (TP) intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atklājis, ka pašreizējais partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs, vēl būdams Tautas partijā (TP), bija pārņēmis toreizējā partijas vadītāja un Ministru prezidenta Aigara Kalvīša «domas un sirdi».

Viņš intervijā asi kritizējis gan Štokenbergu, gan otru SCP līdzpriekšsēdētāju Arti Pabriku, kas arī ir bijušais TP biedrs. «Lielāku blefotāju par Štokenbergu es nezinu... Ja saliktu rindā visus Latvijas blefotājus, es Štokenbergu noteikti ievietotu pirmajā piecniekā. Savukārt Pabriks... Kā viņš bija politologs, tā viņš arī palika. Ja kāds gaida, ka šie kungi varētu izcelties ar saimniecisku rīcību, tas ir vairāk nekā vientiesīgi. Tad jau jāatzīst, ka pat «Jaunā laika» priekšstāvji, kad nāca pie varas, bija vismaz ar kaut kādu skeletu. Un lai Pabriks ar Štokenbergu neapvainojas, lasot šo interviju: es arī neesmu redzējis slinkākus vīriņus par viņiem.»

Jautāts, kāpēc tad savulaik TP Štokenbergu virzīja uz Valsts prezidenta amatu, Ārgalis atbildējis: «Toreiz gan Ministru prezidents, gan TP priekšsēdētājs bija Aigars Kalvītis. Štokenbergs bija ieguvis lielu Kalvīša uzticību — Kalvītim pašam par nelaimi... Šī lielā uzticība reizēm pat aizēnoja Kalvīša spēju loģiski spriest. Partijas valdes sēdēs es ne vienreiz vien ierosināju uzklausīt Štokenbergu, jo man šķita, ka viņa darbība ir pretrunā ar partijas nostādnēm. Taču, kaut gan Štokenbergs bija valdes loceklis, viņš uz partijas valdes sēdēm gandrīz nekad nenāca. Kalvītis viņu parasti aizstāvēja, teikdams, ka viņi abi esot izrunājušies, nu Štokenbergs esot labojies un dūšīgi strādājot partijas un valsts labā. Štokenbergs tik ļoti bija pārņēmis Kalvīša domas un sirdi, ka pēdējais par viņu cēlās un krita.»

Pēc Ārgaļa domām, «Kalvītim tā ir liela traģēdija, ka viņš, tik dziļi uzticējies Štokenbergam, tikai vēlāk atklāja šā cilvēka nelietīgo orientāciju uz darbībām, kas Latvijai nedos ne grama labuma. Ja saliekam kopā divus referendumus un visu to, kas notika pēc viņa organizētā mītiņa 13. janvārī, summa, ko valsts ir zaudējusi, tuvojas kādiem četrarpus miljoniem latu.»