Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Imšam un Veipai piespriež ilgus cietumsodus [papildināta]

Rīgas apgabaltiesa pirmdien Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pazudušās naudas lietā apsūdzētajiem Jānim Imšam un Indrai Veipai piesprieda ilgus cietumsodus.

Imšam cietumā būs jāpavada septiņi gadi — par trim gadiem vairāk nekā prasīja prokurore. Savukārt Veipai tiesa piesprieda piecus gadus reāla cietumsoda.

Abus pēc sprieduma nolasīšanas tiesas zālē apcietināja.

Imšu atzina par vainīgu 104 272 latu piesavināšanā. Tiesas spriedums paredz arī Imšas mantas konfiskāciju, kā arī viņam būs jāmaksā naudassods 10 minimālo mēnešalgu apmērā. Savukārt Veipa tika attaisnota apsūdzībā par naudas piesavināšanos, taču viņai bargs cietumsods piespriests par valsts amatpersonas bezdarbību. Viņai liegts arī piecus gadus ieņemt atbildīgus amatus valsts pārvaldē.

Lai gan abi apsūdzētie noteikto drošības līdzekli – policijas uzraudzība, nebija pārkāpuši, tiesa nolēma abus apcietināt tiesas zālē.

Abiem uzdots arī atmaksāt tiesas izdevumus.

Apsūdzēto advokāti bija neizpratnē par tiesas bargo sodu, kā arī apcietināšanu tiesas zālē. Aizstāvji solīja bargos sodus pārsūdzēt, taču gaidīs pilnu spriedumu, lai iepazītos ar sprieduma motivāciju.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 16.februārī, pēc kura būs tiks noskaidrots pārsūdzības termiņš.

Tiesnesis: bargi sodi Imšam un Veipai, lai atjaunotu taisnīgumu

Kā ziņots

Savukārt Imšam valsts apsūdzība kā galīgo sodu lūdza noteikt reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem ar mantas konfiskāciju, kā arī naudassodu desmit minimālo mēnešalgu (1800 latu) apmērā.