Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķirsis: koncertzāles projekta apturēšana ir uzbrukums kultūrai

Valsts SIA «Latvijas koncerti» direktors Guntars Ķirsis uzskata, ka ministra Edgara Zalāna (TP) pieņemtais lēmums apturēt Rīgas koncertzāles projekta izstrādi ir populistisks lēmums un uzskatāms par uzbrukumu Latvijas kultūrai.

«Līdztekus izglītības un kultūras ministrijas apvienošanas draudiem un Latvijas Radio kora neskaidrajai nākotnei kultūras ministra pienākumu izpildītāja Edgara Zalāna populistiskais lēmums par Rīgas koncertzāles projektēšanas apturēšanu faktiski uzskatāms par kompleksu uzbrukumu kultūras nozarei Latvijā. Nav šaubu, ka esošajā ekonomiskajā situācijā koncertzāles projektēšana jāplāno pakāpeniskāk, jāpārskata termiņi un plaši jāskaidro izmaksas, taču krīze nedrīkst būt iegansts, lai pārvilktu svītru Latvijas profesionālās mūzikas «gadsimta projektam» — ārkārtīgi nepieciešamajai Rīgas koncertzālei,» norāda Ķirsis.

Tā kā pēdējie politiskie paziņojumi par Rīgas koncertzāles projektēšanas apturēšanu var nozīmēt atteikšanos no profesionālajai mūzikas nozarei tik būtiskā projekta, «Latvijas koncerti» aicinājuši koncertzāles arhitektu Andi Sīli mūziķiem un mūzikas dzīves kuratoriem prezentēt koncertzāles projektā tuvākajā laikā veicamos darbus, iepazīstināt ar projektēšanai izveidoto starptautisko speciālistu komandu, skaidrot būvprojektēšanas izmaksas kontekstā ar šādu darbu izmaksām citām līdzīgām celtnēm pasaulē un sniegt ieskatu par iespējām pārskatīt projektēšanas termiņus.

Tikšanās, kurā piedalīsies arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, valsts kamerorķestra «Sinfonietta Rīga» un Valsts akadēmiskā kora «Latvija» direktori un mākslinieciskie vadītāji, notiks 3. februārī.