Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts īpašumā saglabās vairākus nekustamos īpašumus Rīgā

Valdības komiteja šodien akceptēja vairāku nekustamo īpašumu saglabāšanu valsts īpašumā.

Finanšu ministrijas valdījumā plānots nodot nekustamo īpašumu Rīgā, Miera ielā 58, kas sastāv no 27 ēkām, un nekustamo īpašumu Rīgā, Lubānas ielā 80, kas sastāv no 13 ēkām, kā arī zemes vienību Rīgā, Miera ielā 58, 8338 kvadrātmetru platībā.

Ekonomikas ministrijas (EM) valdījumā paredzēts nodot nekustamo īpašumu Rīgā, Miera ielā 58, kas sastāv no vienas ēkas.

Kā skaidro EM, 1994. gada 15. septembrī starp SIA «Scandinavian Tobacco» un Zemkopības ministriju tika noslēgts nekustamā īpašuma objekta nomas līgums, kura termiņš ir 99 gadi, tas ir, līdz 2093. gadam.

Ar Privatizācijas aģentūras valdes 2006. gada 23. februāra lēmumu apstiprināti objekta privatizācijas noteikumi, kuros atzītas objekta nomnieka «Scandinavian Tobacco» pirmpirkuma tiesības uz objektu. Tomēr objekta nomnieks noteiktajā termiņā atteicās izmantot savas pirmpirkuma tiesības uz objektu un rakstveidā informēja VAS «Privatizācijas aģentūru», ka nepiekrīt iznomātā objekta atsavināšanai vai apgrūtināšanai jebkādā veidā.

Saskaņā ar nomas līgumu «Scandinavian Tobacco» turpina nekustamā īpašuma objekta iznomāšanu.

Vienlaikus saskaņā ar likumu «Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju» «Privatizācijas aģentūrai» uzdots veikt valsts uzņēmuma «Valsts Rīgas tabakas fabrika» likvidāciju.