Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sniegs aizkavē lidmašīnu reisus un izjauc satiksmi Eiropā

Pirmdien Rietumeiropas galvaspilsētas klāja sniega sega, izraisot daudzu lidmašīnu reisu aizkavēšanos, izjaucot sabiedriskā transporta kustību un palēninot satiksmi Londonā un Parīzē.

Londonā bija uzsnigusi līdz desmit centimetriem bieza sniega kārta un visa autobusu satiksme tika pārtraukta. Aizkavēti tika arī citi satiksmes maršruti. Sniega sanesumi izraisīja haosu vairākos Parīzes un Spānijas rajonos.

Sinoptiķi brīdināja par laikapstākļu pasliktināšanos Londonā un Anglijas dienvidaustrumos.

BAA brīdināja Hītrovas un Stanstedas lidostas pasažierus, ka ir gaidāma reisu aizkavēšanās un atcelšana un viens no Hītrovas lidostas diviem skrejceļiem ir slēgts.

Londonas pilsētas lidosta arī pagaidām ir slēgta, bet Londonas vilcienu un metro darbības traucējumu dēļ daudzi cilvēki nepaspēja laikā nokļūt darbā.

Sniega tīrītāji un greideri cenšas attīrīt ceļus, jo liela daļa Lielbritānijas ir ieputināta sniegā. Ceļu pārvaldes pārstāvis brīdināja: «Ja jūsu brauciens nav būtiski svarīgs, es ieteiktu to nesākt.»

Anglijas dienvidaustrumos slēgts desmitiem skolu.

Francijā aptuveni par pusstundu aizkavējās lidmašīnu reisi Orlī un Šarla de Golla lidostā. Sniega un apledojuma dēļ Parīzes reģionā reģistrēts desmitiem ceļu satiksmes negadījumu, kuros gan neviens cilvēks nav cietis.

Svētdien sniegs paralizēja satiksmi vairākos Spānijas reģionos, arī Madrides rajonā, kur tika slēgti vairāki divu ātrgaitas maģistrāļu iecirkņi, izraisot satiksmes sastrēgumus, ziņo Nacionālais satiksmes administrācijas departaments.

Vētra aizkavēja prāmju satiksmi no Alhesirasas ostas uz Maroku, ziņoja varas iestādes, un dažos Spānijas centrālajos un dienvidrietumu reģionos bija traucēta satiksme, kas atjaunojās tikai pēcpusdienā.

Gan Spānijai, gan Francijai pagājušā mēneša beigās brāzās pāri vairākas vētras, kurās gāja bojā 25 cilvēki un simtiem tūkstošu mājokļu palika bez elektroenerģijas.