Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB sāk kriminālprocesu par kukuļošanu NBS

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušās nedēļas nogalē sācis kriminālprocesu par kukuļošanu saistībā ar iepirkumu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, portālu «Apollo» informēja KNAB.

Materiāli liecina, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības daļas vadītāja pieprasījusi un pieņēmusi 1000 latu kukuli no kāda uzņēmuma, solot nodrošināt tam uzvaru NBS iepirkumā par iekārtu piegādēm. Lai šo uzņēmumu atzītu par uzvarētāju, NBS amatpersona ar tā pārstāvjiem saskaņojusi tehniskās specifikācijas, kādas jāiekļauj piedāvājumā.

NBS amatpersona un kukuļošanā iesaistītie uzņēmuma divi īpašnieki un viens darbinieks aizturēti 2009. gada 27. janvārī.

KNAB norāda, ka kriminālprocesā ar Aizsardzības ministrijas atbalstu iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu NBS amatpersonu par aizdomās turēto kukuļņemšanā, bet uzņēmuma pārstāvjus — kukuļdošanā.

NBS amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, arī aizliegums pildīt amata pienākumus uz pirmstiesas izmeklēšanas laiku. Savukārt vienam uzņēmuma pārstāvim ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.