Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traka, traka bērnu ballīte!

Veiksmīga balle, kas rīkota par godu mazajam jubilāram, prasa daudz vairāk pūļu un fantāzijas nekā vienkārši pasēdēšana pie bagātīgi klāta galda. Lūk, daži pieredzējušu ballīšu veidotāju ieteikumi, lai pasākums nepārvērstos ārprātīgā haosā vai nūģiskā nīkšanā.
Mammu, ņem vērā!

Viesi

Nenosaki bērnam, ko aicināt ciemos, ko ne. Atceries — tie ir bērna svētki, nevis tavējie! Nevar teikt — aicini Anniņu un Kārlīti, bet Andri es nevēlos redzēt.
Bērnu ballītēs jāievēro princips, ka aicināti tiek pieaugušie kopā ar bērniem. Ja ģimenē ir tradīcija, ka ciemos nāk arī radi (tantes, onkuļi, mammas un tēta draugi), — labāk šādu pieaugušo tusiņu taisīt atsevišķi. Svarīgi, lai ciemiņi būtu tie cilvēki, kurus bērns labi pazīst.

Dāvanas

Lai mājās nekrātos nevajadzīgas rotaļlietas, pirms pasākuma ar aicināto bērnu vecākiem labāk apspriest, kas visvairāk iepriecinātu jubilāru. Var vienoties arī par vienas, bet vērtīgas dāvanas kopīgu iegādi.
Ja ir konkrētas lietas, kuras noteikti nevēlaties mājās (piemēram, mājdzīvnieks, bungas), par to brīdiniet viesus.

Svētku mielasts
Bagātīgi klāts galds nav pasākuma nagla. Pietiks, ja cienastam piedāvāsit mazītiņas maizītes, riekstiņus, augļus, kādu našķi.
Var iztikt bez siltā ēdiena, jo bērniem svinībās ēšana nav galvenais.
Gāzēto krāsaino limonāžu vietā var piedāvāt sulas, kas atšķaidītas ar gāzētu ūdeni — iznāks veselīga limonāde.
Īpaša cienasta daļa ir svētku torte, bet tikpat labi tas var būt arī kliņģeris, kurā iestiprina svecītes.
Galda servēšanai derēs krāsaini papīra šķīvji un vienreizējās lietošanas galda piederumi.
Neaizmirstiet par telpas izgreznošanu!

Faktori, kuri jāparedz
Jāņem vērā bērna dienas režīms — laiks, kad viņš guļ diendusu.
Ballītes ilgums atkarīgs no bērna vecuma. Piemēram, trīsgadniekam pilnīgi pietiks ar dažām stundām. Jāņem vērā arī ielūgto bērnu skaits.

Atrakcijas
Plānojot spēles un konkursus, jāparedz pa mazai dāvaniņai katram ielūgtajam bērnam.
Vecākiem, kas nolēmuši ballīti rīkot mājās, jārēķinās, ka arī pašiem nāksies iesaistīties bērnu aktivitātēs.
Vislabāk spēlēm un rotaļām atvēlēt atsevišķu telpu, ko atbrīvo no mēbelēm un bīstamiem priekšmetiem, kas var savainot bērnus.
Ja budžets atļauj, var uzaicināt īpašus svētku vadītājus, kas pārģērbušies interesantu personāžu tērpos. Viņi rūpēsies par ballītes atraktīvo daļu.
(Vidējās izmaksas: Ls 25 stundā. Ja jāmēro tālāks ceļš, būs jāsedz izmaksas.)

Ir varianti!
Ja esat noguruši vai darbā aizņemti vecāki un dzīvoklis ir pārāk šaurs, svinību organizēšanu var uzticēt arī dažādiem bērnu atpūtas centriem un aģentūrām.
Leļļu teātris piedāvā izbraukuma izrādes. Rīgas robežās vienas izrādes cena: 100 latu. Ārpus Rīgas šai summai nāk klāt vēl transporta izdevumi.
Organizējot ballīti izklaides centrā, jārēķinās ar lielākām izmaksām, toties bērniem tiek piedāvāta iespēja izmantot dažādas atrakcijas. Ir pieejamas ērtākas telpas ar speciālo aprīkojumu, bet vecākiem pēc «bērnu uzlidojuma» nav jākārto māja un jāmazgā netīrie trauki.
Šādu centru pakalpojumi atbilst bērniem vecumā no 2 līdz 12 gadiem.
Ballītes vadīšanai var uzaicināt Pepiju, Pirātu, Lācīti u. tml.
2–3 stundu pasākums ar šādu vadītāju maksā Ls 50–60.
Telpas jārezervē laikus — vismaz 2 nedēļas iepriekš.
Ziemas un rudens sezonā pieprasījums ir lielāks.
Padomājiet, ko šajā laikā, kamēr bērni izklaidēsies, darīsit paši! Sienu stutēšana un garlaikota savu atvašu vērošana bērnam nositīs prieku iztrakoties uz nebēdu.