Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērna piedzimšana

Bērna dzimšanu atzīmē vismaz trīs reizes. Piedzimšanas dienā, kristībās un iesvētīšanā. Pēdējās divās svinībās valda vairāk vai mazāk noteikta kārtība, ko iedibinājusi baznīca (dažkārt arī mūsu senču krustabu tradīcija), bet pirmajās svinībās ļauta plaša iztēles brīvība.
Varbūt par bērna dzimšanas svinībām var uzskatīt tēva piedalīšanos dzemdībās? Katrā ziņā abiem tas ir liels pārdzīvojums, un iegūtā kopības izjūta pārspēj jebkuru citu svētku emocijas.
Ja tēvs nav piedalījies dzemdībās un nav palaidis gar ausīm ziņu par bērna piedzimšanu, viņš aši, aši pērk puķes un steidzas uz slimnīcu apsveikt laimīgo māmiņu. Ja slimnīcā nelaiž iekšā, tomēr jābūt gana uzstājīgam, un viss beigsies labi.
Ir pieņemts uz jaundzimušā veselību iedzert glāzīti konjaka, bet pēc tam jāsteidz priecīgo vēsti paziņot radiem un draugiem. Mūsdienās ziņu par jaunā tēva un māmiņas "sasniegumu" mēdz ievietot arī avīzēs. Tuvākie draugi dodas uz slimnīcu apsveikuma vizītē, taču vēlams izvairīties no pārāk lielas un skaļas kompānijas.
Lielāka svinēšana tomēr gadās raudzībās, kristībās un iesvētīšanā.