Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zivtiņš: krīzes apstākļi satiksmes uzraugiem pamatfunkcijas veikt netraucē

Ekonomiski sarežģītie apstākļi Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) pamatfunkcijas veikt netraucē, arī darbinieku skaits nav samazināts.

SUB priekšnieks Edmunds Zivtiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka policistu darbu veikšanai ir samazināts izmantojamās degvielas daudzums, taču tas netraucē doties uz izsaukumiem un veikt citas likumā noteiktās funkcijas.

Biroja darbinieku skaits šogad nav samazināts, taču daži darbinieki rotācijas kārtībā ir norīkoti strādāt citos rajonos. Piemēram, satiksmes uzraugi no Ludzas rajona līdz ar kravas auto rindu samazināšanos pierobežā ir pārvirzīti darbā uz sarežģītajiem Ogres un Cēsu rajoniem. Tajos tradicionāli vērojams ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums.

Šā gada pirmajās nedēļās kopējais ceļu satiksmes negadījumu, bojāgājušo un cietušo cilvēku skaits ir samazinājies, līdz ar to darba apjoms bijis mazāks. Bet, pieaugot darba apjomam, varētu arī pieaugt nepieciešamība meklēt papildu degvielu.

Zivtiņš teica, ka drīzumā paredzēts mainīt satiksmes uzraugu darba plānu, atgriežoties pie iepriekšējās kārtības, ka inspektori būs norīkoti strādāt konkrētos ceļa posmos. Patlaban satiksmes uzraugi dodas pa rajonu un patrulēšanas vietas izvēlas paši.

«Šie stacionārie posteņi arī palīdzēs ietaupīt degvielu, jo nebūs lieki jābraukā,» sacīja Zivtiņš.

Jau iepriekš vēstīts, ka Valsts policijā (VP) kopējās izmaksas par degvielu šogad samazinās par aptuveni miljonu latu, tam atvēlot 2 053 000 latu, iepriekš informēja VP priekšnieks Aldis Lieljuksis. Tiesa, papildu degvielu iztrūkuma segšanai solīja nodrošināt no «Materiālajām rezervēm».

Tik krass izdevumu samazinājums par degvielu praksē nozīmētu to, ka par trešo daļu policijai jāsamazina darbā izmantoto automašīnu skaits, proti, no 1721 VP rīcībā esošās automašīnas aptuveni 500 auto kādu laiku vairs netiks lietoti — policija izmantos vairs tikai 1193 automobiļus. Līdz ar to būs mazāk patruļpolicistu un ceļu policistu, taču policija centīsies maksimāli reaģēt uz iedzīvotāju izsaukumiem un izbraukt uz avārijām, norādīja VP priekšnieks.

«Neapšaubāmi, ka tas negatīvi atsauksies uz policijas reaģēšanu,» prognozēja Lieljuksis.