Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dopinga lietošanā pērn pieķerti pieci Latvijas sportisti

2008. gadā dopinga lietošanā pieķerti pieci Latvijas sportisti, liecina Sporta medicīnas valsts aģentūras (SMVA) apkopotā informācija.

Dopinga lietošanā pieķerts volejbolists Artis Caics, kikbokseris Kristaps Zīle, bokseris Germans Grekovs, kultūrists Aigars Rozenbergs un spēka atlēts Maksims Selickis. Caicam un Grekovam piespriestā pusgadu ilgā diskvalifikācija jau beigusies, bet Zīlem, Rozenbergam un Selickim tā beigsies tikai 2010. gadā.

Caics un Grekovs tika diskvalificēti par marihuānas lietošanu, bet Zīles, Rozenberga un Selicka analīzes uzrādījušas nandrolona pēdas.

Kopumā SMVA pērn veikusi 284 dopinga kontroles, kas ir aptuveni pusotru reizi mazāk nekā 2007. gadā, kad SMVA pārbaudījusi 408 analīzes.

Vienlaikus SMVA arī brīdina par dopinga vielu lietošanas problēmu arī to cilvēku vidū, kuri ar sportu nodarbojas neprofesionāli, bet apmeklē, piemēram, trenažieru zāles, kurās iegādājas uztura bagātinātājus, kuri satur nelegālas dopinga vielas.

Šādu preparātu tirdzniecību pašreizējā likumdošana nekontrolē, un par to tirdzniecību nav iespējams sodīt, izņemot gadījumus, ja tie satur aizliegtās narkotiskās vielas. Trenažieru zāles nav reģistrējušās kā pārtikas tirdzniecības vietas, tādēļ arī Pārtikas un veterinārais dienests šo zāļu tirgoto produkciju nekontrolē.

Liela daļa šajās vietās tirgotās produkcijas nelegāli ievesta Latvijā no Ķīnas, Taizemes, Krievijas un citām ārpus Eiropas Savienības esošām valstīm, norādīja Ziedone. Arī pieķerto dopingu lietojušo sportistu organismos tiek atrastas tādas vielas, kas nav reģistrētas Zāļu valsts aģentūrā.

SMVA arī uzsver, ka būtiska problēma ir tā, ka šīs produkcijas saturs neatbilst uz etiķetes norādītajam. Tādējādi cilvēks var domāt, ka lieto, piemēram, aminoskābju maisījumu, taču patiesībā lieto anabolos steroīdus, nopietni graujot savu veselību, norāda aģentūra.