Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas deputāti satraukti par izmaiņām veselības aprūpē

Veselības nozari uzraugošās Saeimas komisijas otrdien uz parlamentu aicinājušas veselības ministru Ivaru Eglīti un atbildīgos ierēdņus, lūdzot skaidrot un pamatot valdības pieņemtos lēmumus veselības aprūpes jomā.

Deputāti pauda neizpratni, ka, neskatoties uz iepriekšējo vienošanos, pacientu iemaksu paaugstinājums valdībā apstiprināts bez diskusijas un saskaņošanas Saeimas atbildīgajā komisijā, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

«Valdības lēmums palielināt maksu par ārsta apmeklējumu un ārstēšanos slimnīcā nevienam nav patīkams, lai gan šādu soli var saprast. Taču valdība nolēmusi prasīt pacienta iemaksu arī no trūcīgām personām, kas iepriekš saprotamu iemeslu dēļ no maksājumiem bija atbrīvotas. Šāds veselības budžeta lāpīšanas plāns neiztur kritiku,» norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Barča norāda, ka lēmums prasīt maksu no trūcīgajiem iedzīvotājiem nav pārdomāts ne no sociālā, ne ekonomiskā aspekta. «Trūcīgie cilvēki, kas līdz šim aprūpi saņēmuši bez maksas, ārstu apmeklēs retāk vai neapmeklēs nemaz. Cietīs veselība, bet galu galā valsts samaksās vairāk par sekām — ielaistu slimību ārstēšanu. Būs arī cilvēki, kas nevarēs samaksāt par slimnīcu un paliks parādā, un šis parāds būs jāsedz pašām ārstniecības iestādēm, iecērtot vēl lielāku robu jau tā plānajā budžetā.»

Tāpat deputāti nopietni satraukti par to, ka pieaugs pacientu līdzmaksājumi kompensējamiem medikamentiem un plānota virkne citu sabiedrībai neizskaidrotu un nedraudzīgu reformu.