Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemnieki no visas Latvijas otrdien brauks protestēt uz Rīgu

Otrdien, 3.februārī, zemnieki no visas Latvijas brauks uz Rīgu protestēt pret valdības nespēju sniegt atbalstu lauksaimniekiem, pirmdien nolēma Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padome (LOSP).

Biedrība «Zemnieku saeima» (ZSA) pieprasa arī zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisiju.

Lauksaimnieki no visas Latvijas tiek aicināti otrdien laikā no plkst.12 līdz plkst.14 doties uz Rīgas apvedceļu no Babītes līdz Siguldas šosejai, tādējādi bloķējot satiksmi.

«Mēs brīdinām, ka rīt satiksme būs apgrūtināta, jo mūsu prasības valdība nav spējusi atrisināt,» sacīja «Zemnieku saeimas» valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs.

«Daži zemnieki jau šodien izbrauks uz Rīgu, citi zemnieki uz Rīgu rīt izbrauks plkst.7. Tiks kurināti arī ugunskuri,» norādīja Krievārs.

No Valmieras rajona «Vītoliņu» zemnieku saimniecības ugunskurs tiks pārvests uz Zaķusalu, vietu, kur parasti tiek aizdegts barikāžu laika piemiņas ugunskurs.

Zemnieki neaicina protestētājus doties uz Rīgas centru, taču nevar garantēt, ka kāds no tiem neieradīsies centrā.

Lauksaimnieku sabiedriskās organizācijas šodien žurnālistiem nevarēja nosaukt, ko viņas gribētu redzēt zemkopības ministra amatā. Galvenais nosacījums nākamajam ministram ir spēja konstruktīvi strādāt, pieņemt atbildīgus lēmumus un izstrādāt ilgtermiņa lauksaimniecības politiku, lai zemniekiem ik pēc diviem vai trijiem gadiem nebūtu jāiet uz ceļa ar protesta akcijām.

LETA jau ziņoja, ka šodien notikušās valdības sarunas ar zemniekiem beidzās bez rezultātiem un lēmums par palīdzības sniegšanu piensaimniecībai tiks pieņemts rīt, 3.februārī, kad valdība varētu lemt par 17 miljonu latu novirzīšanu lauksaimnieku atbalstam.

Savukārt Roze pēc valdības ārkārtas sēdes teica: «Ja mana demisija glābtu lauksaimniecību, jau sen būtu demisionējis.»