Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina nepirkt z/s «Galiņi» fasētos burkānus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis, ka arī zemnieku saimniecības «Galiņi» fasētajos burkānos ir neatļauta pesticīdu atliekviela procimidons, portālu «Apollo» informēja PVD. Tāpēc iedzīvotāji ir aicināti neiegādāties šīs zemnieku saimniecības izplatītos burkānus.

Pesticīdu atliekvielu burkānos PVD konstatēja, veicot burkānu laboratorisko pārbaudi. Patlaban uzņēmumā ir apturēta 49 tonnu nemazgātu un 1,3 tonnu mazgātu burkānu izplatīšana. No burkāniem noņemt paraugi un nosūtīti laboratoriskai izmeklēšanai.

Procimidona klātbūtne noteiktā daudzumā, kas neapdraud patērētāju veselību, ir pieļaujama dažos citos Latvijas izcelsmes dārzeņos, piemēram, sīpolos, zirņos, pupās, kāpostos, bet ne burkānos. Šajā gadījumā procimidons burkānos trīs reizes pārsniedz citos sakņu dārzeņos pieļaujamo šīs vielas normu.

Burkānos konstatētais pesticīdu atliekvielu daudzums nav tāds, lai pēc pāris burkānu apēšanas veselīgam cilvēkam rastos toksikozes pazīmes, tomēr nav pieļaujams, ka patērētājiem tiek piedāvāti šādi piesārņoti produkti, norāda PVD. Aprēķini liecina, ka cilvēkam dienā būtu jāapēd vismaz 10 kilogrami burkānu, lai rastos toksikozes pazīmes.

Eiropas Savienībā ir noteiktas pieļaujamās pesticīdu atliekvielu normas, taču augu aizsardzības līdzekļi jāreģistrē katrā valstī atsevišķi, un, reģistrējot šos līdzekļus, tiek noteikts, kādus augus ar tiem drīkst apstrādāt. Latvijā augu aizsardzības līdzekļus reģistrē Valsts augu aizsardzības dienestā, kas nosaka, kādiem Latvijas izcelsmes dārzeņiem, augļiem un ogām tos drīkst izmantot.

Pirms pāris nedēļām līdzīga problēma atklājās arī uzņēmuma «Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» izplatītajos Latvijas izcelsmes burkānos.