Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mātes dienā bērni galvenokārt izvēlas dāvāt ziedus un mīļus nieciņus

Ziedi ir populārākā izvēle Mātes dienā — 40% bērnu ar tiem iepriecinās savu māmiņu. Par to liecina tirgus un sabiedriskās domas izpētes uzņēmuma «Eurodata» pētījumu veikšanas sistēmas «eSample» aptaujas rezultāti.
Līderu pozīciju Mātes dienu dāvanu sarakstā ieguvuši ziedi. 40% bērnu izvēlējušies tieši šo apsveikuma veidu, lai iepriecinātu savu māmiņu svētkos. Tikai nepilni 14% dāvās mīļu nieciņu, 9,2% — gatavo pārsteigumu.
Savukārt daļai māmiņu citas alternatīvas šķiet pievilcīgākas, lai arī 32,4% no viņām priecātos par ziediem, 22,3% iepriecinātu, ja Mātes dienā bērni būtu parūpējušies par kādu pārsteigumu. 19,3% māmiņu būtu patīkami pārsteigtas par bērna pasniegtu mīļu nieciņu. Būtiski, ka 10% māmiņu priecātos, ja šajā dienā rūpes par mājas soli uzņemtos viņu bērni. Par šo iespēju domājuši tikai nepilni 5% bērnu.
Latvijas iedzīvotāji Mātes dienā nedāvina lielas un dārgas dāvanas, piemēram, ceļojumus. Viņi drīzāk izvēlas kādas praktiskas lietas. Sievietes ar augstāku ienākumu līmeni labprātāk saņemtu ziedus. Šādu atbildi sniegušas gandrīz 38,5% māmiņu, kuru ienākumu līmenis ir lielāks par 400 latiem mēnesī. Savukārt iedzīvotāji ar zemāku ienākumu līmeni (gandrīz 10% aptaujāto), kuru ienākumu līmenis ik mēnesi ir zem 200 latiem, Mātes dienā savas māmiņas izvēlas sveikt, atbrīvojot no mājas darbiem.
Krievu tautības bērni savas māmiņas galvenokārt iepriecinās, dāvinot ziedus, lai gan viņu mātes labprātāk saņemtu kādu mīļu nieciņu. Turpretī 40% latviešu tautības māmiņas ziedus atzinušas par piemērotu apsveikumu Mātes dienā.
Kopumā 14,6% iedzīvotāju nezina, kā apsveiks māti, bet tikai 4,7% negatavojas to darīt. Mātes dienas apsveikumi vislielākās grūtības sagādā vīriešiem, jo gandrīz ceturtdaļa jeb 24% vīriešu nezina, kā apsveiks savu māti svētkos.