Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melngailis: rīt valdība lems par sindicētā kredīta atmaksu

Otrdien Ministru kabineta sēdē paredzēts lemt par AS «Parex banka» («Parex») sindicētā kredīta atmaksas nosacījumiem, pirmdien pēc tikšanās ar premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC) žurnālistiem paziņoja «Parex bankas» vadītājs Nils Melngailis.

Melngailis norādīja, ka nepieciešams vienoties par sindikātu atmaksas grafikiem. «Lai tiktu apstiprināts «Parex» piedāvājums, valdībai nepieciešams valdības lēmums, jo tāds esot sindikātu dalībnieku nosacījums,» skaidroja Melngailis.

«Godmanis saprot, ka šo procesu nepieciešams veikt pēc iespējas ātrāk,» sacīja Melngailis, skaidrojot Godmaņa pozīciju.

Otrdien arī tiks skaidrots iespējamais scenārijs tālākai «Parex» darbībai un investora piesaistei, lai valsts atgūtu ieguldītos līdzekļus.

LETA jau ziņoja, šogad bankām jāatmaksā sindicētie kredīti kopumā 865 miljonu latu apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) informācija.

Pēc aģentūras LETA aprēķiniem, AS «Parex banka» sindicētais kredīts veido 63% no kopējā atmaksājamā apjoma.

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) iepriekš intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka sarunas par sindicēto kredītu pārkreditēšanu rit ļoti smagi, taču valdība cer reģionā nozīmīgo banku izvest caur sarežģīto situāciju, lai pēc stabilizācijas to pārdotu.

Kā ziņots, «Parex bankai» februārī jāatdod vai arī jāveic pārkreditēšana 275 miljonu eiro (193,27 miljonu latu) aizņēmumam, bet jūnijā - 500 miljonu eiro (350 miljonu latu) aizņēmumam.