Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: Latvijā nepieciešama stabila valdība

Latvijā ir nepieciešama stabila valdība, un šis princips jāņem vērā, veicot politiskās konsultācijas, šodien žurnālistiem pēc tikšanās ar premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC) sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš vēl aizvien nesniedza skaidru atbildi par atbalstu pašreizējam premjeram Godmanim, uzsverot, ka uzticību vai neuzticību valdībai izsaka Saeima. Pēc prezidenta teiktā, noprotams, ka tieši trešdienas Saeimas balsojums būs izšķirošs valdībai. «Mums ceturtdien ir jābūt skaidrībai par to, cik stabila ir Latvijas valdība un Latvijas rīcībspēja.»

Zatlers gan norādīja, ka valdība jau pērnā gada decembrī paziņojusi par tās reorganizācijas plāniem un tas esot galvenais uzdevums, kas jāveic.

Prezidents iezīmēja paralēles starp ekonomisko situāciju pasaulē un ekonomisko un politisko situāciju Latvijā, proti, visas valstis globālajā krīzē skar vienas un tās pašas problēmas. «Visas politiskās partijas un visi politiskie spēki Latvijā arī ir vienā laivā,» teica Zatlers, sakot, ka vēlas no politiskajām partijām redzēt lielāku izlēmību, nevis tikai deklaratīvus paziņojumus.

«Pagājušajā nedēļā mēs vairāk redzējām runāšanu, deklarēšanu, domu mainīšanu, maz mēs redzējām skaidras, noteiktas rīcības,» skaidroja Zatlers, norādot, ka balsojums trešdien Saeimā rādīs, cik lielu politisko atbildību katra no partijām ir gatava uzņemties.

Savukārt Godmanis izvairīgi atbildēja uz žurnālistu jautājumiem, izplūstot plašos komentāros par situāciju lauksaimniecības nozarē un Latvijas Radio.

Premjers uzsvēra, ka būtisks ir tieši saturs, nevis forma. Atbildot uz jautājumu, vai arī pirms trešdienas balsojuma saskaņā ar Tautas partijas vēlmēm viņš varētu sākt sarunas ar opozīciju par valdības paplašināšanu, Ministru prezidents bija izvairīgs, jo viņš neredzot pamatu līdz trešdienai runāt ar opozīciju.

Savukārt, ja Saeima izsaka viņam uzticību, tad par iespēju runāt par savas valdības paplašināšanu ar opozīcijas partijām viņam jākonsultējas ar koalīcijas partijām.