Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā atkal sola palielināt sabiedriskā transporta biļešu cenas

Ja pašvaldības dotācija «Rīgas satiksmei» saglabāsies pagājušā gada līmenī, tad par desmit santīmiem būs jāpaaugstina braukšanas tarifs, kā arī jāsamazina reisu skaits un jāatceļ braukšanas atlaides kādai no pasažieru kategorijām, teikts «Rīgas satiksmes» vēstulē Satiksmes un transporta lietu komitejas deputātiem.

Saglabājoties pašvaldības dotācijai 2008.gada līmenī, lai sabalansētu «Rīgas satiksmes» budžetu, nepieciešams uzņēmuma izdevumus samazināt vēl par 15 miljoniem latu, norāda «Rīgas satiksmes» valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Iespējas samazināt izdevumus, samazinot sabiedriskā transporta pakalpojumus, ir ierobežotas, jo jau no šā gada 1.janvāra pakalpojumu apjoms tika samazināts par 8%, uzsver Bemhens.

Lai ieekonomētu 15 miljonus latu, paredzēts ar šā gada 1.aprīli paaugstināt braukšanas tarifu līdz 50 santīmiem, samazināt sabiedriskā transporta pakalpojumu apjomu vēl par 8%, samazinot reisu skaitu pēc plkst.21, samazināt braukšanas maksas kādai no pasažieru kategorijām, kā arī samazināt uzņēmuma darbinieku atalgojumu par 15%.

Jau pagājušā gada nogalē sagatavotajā pašvaldības 2009.gada budžeta projektā bija ievērojami samazināta plānotā dotācija «Rīgas satiksmei». Sabiedriskajam transportam dotāciju bija plānots palielināt par 18 miljoniem latu, līdz ar to dotācijas kopējam apjomam šogad vajadzēja būt 62,7 miljoniem latu - jau aptuveni par 11 miljoniem latu mazāk, nekā bija iepriekš paredzēts.

Jau pie optimizētā «Rīgas satiksmes» budžeta varianta, kad nepieciešamais pašvaldības dotācijas palielinājums būtu 28,63 miljoni latu jeb līdz 73,33 miljoniem latu, bija plānots sabiedriskā transporta pakalpojumu samazinājums par 5%.

2008.gada gada dotācija «Rīgas satiksmei» bija 44,7 miljoni latu. Ja pašvaldības dotācija 2009.gadā tiktu saglabāta 2008.gada līmenī, tad sniegto sabiedrisko pakalpojumu skaitu vajadzētu samazināt par 58%, iepriekš norādīja Bemhens.

Budžeta projektu rīt, 3.februārī, skatīs Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.

Galīgais lēmums par dotācijas lielumu tiks pieņemts domes sēdē, lemjot par pašvaldības 2009.gada budžetu.

Kā ziņots, uzņēmums 2008.gadam lūdza piešķirt 58 miljonu latu dotāciju. Budžeta komisija nolēma, ka «Rīgas satiksmei» piešķiramās dotācijas apmērs būs 44,7 miljoni latu, tādēļ no 2008.gada 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā tika paaugstināta no 30 līdz 40 santīmiem.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un Rīgas Fondu biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» «Rīgas satiksme» ar uzņēmuma vērtību 111 miljoni latu ierindojas 21.vietā, bet 2007.gada pētījumā «Rīgas satiksme» ar vērtību 99,24 miljoni latu ierindojās 27.vietā.