Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

30 traktori šorīt pie Zemkopības ministrijas [papildināta]

Otrdienas agrā rītā zemnieki jau ieradušies Rīgā. Pie Zemkopības ministrijas ap pulksten 7 jau atbraukuši zemnieki no Limbažu puses, ziņo Latvijas Radio.

Pie ministrijas ēkas ir aptuveni 30 tehnikas vienības, ziņo Latvijas Televīzija.

Zemnieki stāvēs pie Zemkopības ministrijas, līdz izvirzītās prasības valdība apmierinās. Vairāki lauksaimnieki sola, ka gatavi pavadīt Rīgā pat vairākas dienas, ziņo LNT. 

Satiksme pagaidām Rīgā nav traucēta.

Jau ziņots, ka Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padome (LOSP) pēc tam, kad valdības ārkārtas sēdē netika pieņemts lēmums par atbalstu zemnieku prasībām, kuras viņi bija izvirzījuši valdībai, pieņēma lēmumu, ka zemnieki ar lauksaimniecības tehniku no visas Latvijas dosies uz Rīgu, lai protestētu pret valdības nespēju sniegt atbalstu lauksaimniekiem.

Lauksaimnieki no visas Latvijas tiek aicināti laikā no pulksten 12 līdz 14 doties uz Rīgas apvedceļu no Babītes līdz Siguldas šosejai, tādējādi bloķējot satiksmi.

«Mēs brīdinām, ka satiksme būs apgrūtināta, jo mūsu prasības valdība nav spējusi atrisināt,» sacīja Zemnieku saeimas (ZSA) valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs. «Daži zemnieki jau vakar izbrauca uz Rīgu, citi zemnieki uz Rīgu izbrauc plkst. 7. Tiks kurināti arī ugunskuri,» norādīja Krievārs.

No Valmieras rajona «Vītoliņu» zemnieku saimniecības pagājušajā nedēļā aizkurtais ugunskurs naktī tika pārvests uz Zaķusalu — vietu, kur parasti tiek aizdegts barikāžu laika piemiņas ugunskurs.

Zemnieki neaicina protestētājus doties uz Rīgas centru, taču nevar garantēt, ka kāds no tiem neieradīsies pilsētas centrā. Zemnieki protestēs tik ilgi, kamēr tiks izpildītas lauksaimnieku prasības.

No Talsu rajona uz galvaspilsētu plāno doties aptuveni 150 zemnieki, arī Liepājas rajona lauksaimnieki plāno masveidā piedalīties protesta akcijā, tāpat arī vairāki desmiti Daugavpils un Jēkabpils rajona zemnieku dosies uz Rīgu, lai paustu savu attieksmi pret nozarē notiekošo.

Biedrība «Zemnieku saeima» pieprasa arī zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisiju.

Savukārt Roze pēc valdības ārkārtas sēdes vakar teica: «Ja mana demisija glābtu lauksaimniecību, jau sen būtu demisionējis.»