Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kredītkartes kļūst dārgākas

Vairākas bankas šogad palielinājušas procentu likmes kredītkartēm, atsevišķas bankas ir palielinājušas arī citas maksas gan kredītkartēm, gan arī parastajām maksājumu kartēm. Lielākoties gan šīs izmaiņas skar juridiskās personas, otrdien raksta «Dienas Bizness».

Banku kredītkaršu likmes iepriekšējos gados bija sarukušas no vairāk nekā 20% līdz 16% gadā. Tomēr resursu sadārdzināšanās, slikto «kredītu» dēļ, kā arī krāpniecības gadījumu palielināšanās dēļ atsevišķas bankas audzējušas šīs likmes par vidēji četriem procentpunktiem, pārsniedzot 20% robežu. Tā rīkojušās «Swedbank» un Parex banka, savukārt likmes neplāno mainīt SEB banka un Nordea banka.

Parex bankā, lai stabilizētu naudas plūsmu, par steidzamu skaidras naudas izmaksu no MAXI konta, krājkonta, likme pieaugusi no 0,5% līdz 10%. Arī par depozītu līguma pirmstermiņa laušanu likme augusi no 1% līdz 10%. Parex banka arī atcēlusi pirmā gada maksas atlaides jaunatvērtām kredītkartēm.

DnB Nord banka fiziskām personām kartēm gada maksu palielinājusi no trim uz četriem latiem. Juridiskām personām gada maksa nemainās, taču tām pieaugs komisija skaidras naudas izņemšanai bankomātos no 0,1% (minimums 0,3 lati) uz 0,15% (minimums 0,5 lati).

Bankas šogad arī paredz kredītkaršu tirgus samazinājumu gan karšu skaita, gan ar tām veikto darījumu ziņā, tomēr tās vienlaikus rēķinās, ka būs interese par kredītkartēm, lai risinātu īstermiņa naudas trūkumu.