Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperts: būvniecībā jāorientējas vairāk uz ieņēmumu palielināšanu, nevis izmaksu samazināšanu

Būvniecības nozarē jāorientējas vairāk uz ieņēmumu palielināšanu, nevis izmaksu samazināšanu, aģentūrai LETA norādīja būvkompānijas «Latvijas energoceltnieks» (LEC) valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzirkals.

«Sakot, ka gan Latvijas ekonomikā kopumā, gan būvniecības nozarē šis būs smags gads, nepateikšu neko jaunu. Vēlos uzsvērt, ka tagad jāorientējas ne tik ļoti uz izmaksu samazināšanu, kā uz ieņēmumu palielināšanu,» norādīja Dzirkals.

Pēc uzņēmēja domām, līdz ar to nedrīkst pilnībā apstādināt būvniecības nozari, tomēr realizējamie objekti ir rūpīgi jāizvērtē. «Patlaban jāspēj konstruktīvi pārvirzīt uzmanību no sociālajiem uz infrastruktūras objektiem, kas jau tuvākajā nākotnē dotu pozitīvu atdevi,» ieteica Dzirkals.

«Tāpat nemainīgi vēlos atgādināt par nelegālās nodarbinātības jautājumu, kas ekonomikas izaugsmes gados tika atstāts bez ievērības. Turklāt tagad jau varam runāt par nelegālās nodarbinātības tiešu ietekmi arī caur valsts un pašvaldību rīkotajiem konkursiem, kur arvien biežāk startē uzņēmumi, kas izvairās no nodokļu nomaksas, līdz ar to valsts, izvēloties šādu sadarbības partneri, nepārprotami ir zaudētājos,» norādīja LEC vadītājs.

Pēc Dzirkala domām, loģisks risinājums šai problēmai būtu sociālā nodokļa nomaksas kritērija iekļaušana izsludinātajos iepirkumu konkursos.

LEC prognozētais apgrozījums 2008. gadā varētu sasniegt 45 miljonus latu, kas būs lielākais uzņēmuma vēsturē, aģentūrai LETA atzina LEC valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzirkals.

Kā prioritāti joprojām LEC izvirza orientēšanos uz objektiem, kas nestu peļņu un līdz ar to nodrošinātu uzņēmuma stabilu darbību un izaugsmi.

LEC peļņa 2007. gadā sasniegusi 2 421 718 latus, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija. 2006. gadā kompānijas peļņa bija 840 007 lati.

LEC apgrozījums 2007. gadā pieauga līdz 44 674 374 latiem, salīdzinot ar 32 495 930 latiem 2006. gadā.

LEC Latvijas tirgū strādā 17 gadus, un līdz šim nopietnus būvniecības projektus uzņēmums realizējis vairāk nekā desmit pasaules valstīs, arī Vācijā, Slovākijā, Krievijā, Gruzijā, Ganā, Kotdivuārā, Horvātijā, Maltā.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un Rīgas Fondu biržas 2008. gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» LEC ar uzņēmuma vērtību 19,98 miljoni latu ierindojas 82. vietā.