Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No amata atkāpjas Piensaimnieku savienības valdes priekšsēdētājs

Par atkāpšanos paziņojis Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Arvīds Ušča. Kā savu atkāpšanās iemeslu Ušča min nespēju strādāt piensaimniecības labā, ņemot vērā valsts institūciju ieilgušo bezdarbību attiecībā uz šo tautsaimniecības nozari.

«Atbalsts eksportam un eksporta garantijas līdz šim ir bijusi formalitāte. Uzņēmēji šajos gados ir strādājuši reālās ekonomikas apstākļos, bet ierēdņi — statistikai. Nav arī normāla situācija, ka par palīdzību tautsaimniecībai un tās glābšanu tiek saukti ikdienas pienākumi, darāmi neatkarīgi no situācijas ekonomikā un arī tā dēvētajos treknajos gados. Tiek runāts, ka tautsaimniecība tiks atbalstīta ar vairāk nekā 600 miljoniem latu. Pēc būtības izskatās, ka tas ir virtuāls skaitlis un domāts, lai finanšu sistēma varētu nopelnīt, nevis patiešām šis finansējums tiks pārstrādes uzņēmumiem,» atkāpšanās iemeslu pamato Ušča.

«Arī vakar notikusī sanāksme ar premjeru, piena ražotājiem un pārstrādes uzņēmumu pārstāvjiem parādīja, ka valdībai nav ne mazākās intereses nākt piena ražošanas un pārstrādes industrijai pretim,» norāda Ušča.

Ušča bijis viena no Latvijas lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem «Rīgas piensaimnieks» akcionārs un valdes priekšsēdētājs. 2005. gadā kļuvis par Eiropas Piena asociācijas (EDA) valdes locekli. 2006. gadā atstājis AS «Rīgas piensaimnieks» valdes priekšsēdētāja amatu pēc uzņēmuma īpašnieku maiņas un pildījis uzņēmuma valdes konsultanta pienākumus. 2007. gada februārī kļuvis par SIA «Piensaimnieku laboratorija» padomes priekšsēdētāja vietnieku.